Markéta Bačuvčíková – katedra primární a preprimární pedagogiky

Foto: Jakub Konečný
Pátek 15. leden 2021, 14:24

„Díky praxi jsem získala zkušenosti, které mohu využít při vedení příměstských táborů pro předškolní děti.“

Markéta Bačuvčíková

Milé uchazečky, milí uchazeči o studium. Jmenuji se Markéta Bačuvčíková a jsem studentkou na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Jako by to bylo včera, co jsem byla ve vaší kůži a podávala přihlášky ke studiu. Již v první třídě byl můj sen stát se paní učitelkou. Velkou inspirací pro mě byla moje paní učitelka z první třídy, byla milá, usměvavá, a já si přála být jednoho dne jako ona. Dodnes na ni ráda vzpomínám. Protože mám blízko k malým dětem, vybrala jsem si obor Učitelství pro mateřské školy. Tento obor, stejně jako obor Učitelství pro 1. stupeň základních škol, spadá pod katedru primární a preprimární pedagogiky. Obě tato studijní zaměření mají rozmanitou nabídku předmětů a v každém semestru absolvujeme praxi v mateřských a základních školách. Například souvislou měsíční praxi, na kterou se velmi těším. Věřím, že zúročím vše, co jsem se při studiu naučila. Ať už je to hra na hudební nástroj, v mém případě klavír, zpěv, pohybové aktivity nebo výtvarné činnosti. Díky praxi jsem získala zkušenosti, které mohu využít při vedení příměstských táborů pro předškolní děti u nás ve Zlíně. Ve svém volném čase ráda sportuji – chodím na fitbox a spinning, jezdím na kole a účastním se závodů Spartan Race. Proto předměty, jako pohybové hry, gymnastika, plavání a zdravotní tělesná výchova jsou pro mě příjemným zpestřením. Po ukončení bakalářského studia pokračuji na navazujícím magisterském studiu Předškolní pedagogika. Doufám, že se vám studium na naší katedře zalíbí, stejně jako mně, a budeme se potkávat ve škole nebo v budoucím zaměstnání.