Jacob Mílek – katedra matematiky

Foto: Jakub Konečný
Pondělí 23. listopad 2020, 14:38

Kdo jednou studoval v Olomouci, jinam již nechce.

Jacob Mílek

Vždycky jsem měl touhu dozvídat se nové věci a pochopit jakým způsobem příroda kolem nás funguje. Když si to tak vezmu, tak mě fascinovaly a fascinují vztahy a souvislosti. Ať už v přírodě na úrovni ekosystémů, či samotné buňky lidského těla, souvislosti astronomických rozměrů vesmíru ve fyzice nebo matematické vztahy, které jsou jakousi myšlenkovou abstrakcí pozorovatelného reálného světa. Nicméně mě vždy zajímaly také vztahy, které rovnicemi popsat nejde – mezilidské vztahy. Vždycky jsem byl rád v kolektivu vrstevníků, se kterým jsem mohl podnikat a učit se různým dovednostem (florbalový tým, tábory, lezecká parta, instruktoři lyžování), a tyto dovednosti poté předávat dál a naučit je někoho dalšího.  Proto jsem si vybral studium na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého (obor matematika a přírodopis), abych v budoucnu v roli učitele mohl skloubit obě tyto stránky a předat žákům radost z objevování okolní přírody a matematických vztahů.

Olomouc je navíc úžasné studentské město s rodinnou atmosférou, ve kterém se děje spoustu zajímavých věcí a každý si přijde na své. Vše je blízko centra a po kupě. Obrovským benefitem jsou olomoucké parky, které nabízejí prostor k učení se, odpočinku, pikniku s přáteli nebo provozování různých sportů. Kromě studia jsem měl možnost se realizovat také ve volnočasových aktivitách a zážitkové pedagogice – dělal jsem instruktora lyžování a lektora na adaptačních kurzech a táborech, kde jsem získal cenné zkušenosti při práci s dětmi.