Barbora Ošťádalová – ústav pedagogiky a sociálních studií

Foto: Jakub Konečný
Pondělí 23. listopad 2020, 14:41

„Když jsem s dětmi, vím, že jsem přesně tam, kde mám být. Práce s nimi mě baví, naplňuje a dobíjí mi baterky. A když musím řešit s dětmi problémy, snažím se to dělat s citem, empatií a pochopením, protože je to ten nejlepší způsob. A také vím, že mi to vrátí a pochopí, když nejsem úplně psychicky fit.“

Barbora Ošťádalová

„Studuji bakalářského studium, obor vychovatelství, který jsem si vybrala, protože mě práce s dětmi velmi baví. Proto také jezdím každé léto na tábory a během roku trénuji děti v aerobiku.  Na táborech jsem začínala jako instruktorka ve svých 17 letech, od 18 let jezdím jako hlavní vedoucí. V aerobiku trénuji děti od svých 15 let, a za celou dobu trenérství jsem si prošla všemi věkovými kategoriemi.

Když mám pocit, že den za nic nestojí, děti mi dodají energii a já si pokaždé uvědomím, že je to skvělá práce, která mě naplňuje. Je krásné vidět u dětí v aerobiku posun, i když je jen malý. Považuji za důležité, hlavně při práci s dětmi, čas od času se zastavit a ohlédnout se do minulosti. Lépe pak uvidíme progres, který děti udělaly a uvědomíme si, že práce, kterou děláme, má smysl a je to to nejlepší, co můžeme dělat. Protože se děti pod naším vedením vyvíjí. Samozřejmě je to s nimi někdy složité, ale stojí to za to.

Práce s dětmi je skvělá a díky ní člověk pozná lépe sám sebe. Díky naší škole a této práci jsem se sama posunula dál, vylepšila své nedostatky a hodně se toho naučila. Pedagogická fakulta je super škola, díky ní umím lépe pracovat s dětmi.“