Do Olomouce se příští sobotu sjedou absolventi UP

Ke každému absolventskému setkání patří i společný přípitek. Ani příští sobotu to nebude jiné.
Foto: Vojtěch Duda
Čtvrtek 30. srpen 2018, 11:00 – Text: Ivana Pustějovská

Připravit modré stužky s logem UP, vytisknout informační letáky, domluvit catering, zajistit okružní linku autobusu, doladit hudební program, pozvat hosty. To vše a ještě mnohem víc zahrnují přípravy na absolventské setkání Univerzity Palackého. Uskuteční se už v sobotu 8. září a jeho letošním mottem je „Jsme UP“.

Centrem absolventského dění bude od 10 hodin dopoledne Zbrojnice. „Tady bude registrace příchozích, a to jak absolventů, tak zaměstnanců UP, kteří jsou na setkání srdečně zváni. Na nádvoří bude občerstvení, chystá se opékání selete a o dobrou náladu se postará DJ Roman Pastorek. Při registraci dostane každý absolvent kupon na slevu na jeden nápoj i poukázku na porci selete. Pro prvních pět set absolventů a sto zaměstnanců, kteří se zaregistrují na našem absolventském stánku na Zbrojnici, máme navíc nachystánu poukázku na nákup v UPointu ve výši 100 korun,“ řekla Eva Blažková z Konferenčního servisu UP. V rámci programu si pak návštěvníci mohou zajít například na komentovanou prohlídku Ústřední knihovny UP nebo pracovny rektora. Od 11 hodin se otevřou absolventům i parkánové zahrady, kde bude relaxační a občerstvovací zóna.

Odpolednímu programu na Zbrojnici dominuje slavnostní nástup vedení UP a přivítání absolventů v 15 hodin, které doplní vystoupení univerzitního sboru Ateneo. V 17 hodin se pak budou křtít v aule FF UP knižní paměti emeritního rektora Josefa Jařaba Rektorská rozpomínání. Bude se samozřejmě i hrát, letošním hlavním hudebním hostem je písničkářka Tereza Wrau.

Vlastní program si pro absolventy připravily jednotlivé fakulty, které nabízejí především komentované prohlídky prostor, přírodovědecká fakulta navíc pořádá i stříbrnou promoci absolventského ročníku 1993. „K fakultám a univerzitním budovám odveze absolventy speciální okružní autobusová linka, která bude vyjíždět od hlavního vlakového nádraží, přes třídu 17. listopadu, Zbrojnici a Neředín až k Teoretickým ústavům a zpět,“ doplnila Eva Blažková. Jízdní řád najdete ZDE.

K dispozici bude po oba víkendové dny zájemcům i UPoint, který bude mít v sobotu stánek na nádvoří a současně bude po oba dny otevřena reprezentační prodejna UP na Horním náměstí.

Program setkání vyvrcholí večerním vyhlášením soutěže o nejsilnější ročník, který se srazu zúčastní. „Jednotlivé skupiny mají také možnost si zarezervovat různé olomoucké kluby a restaurace, kde se mohou se svými spolužáky a učiteli sejít. Na našich stránkách v záložce Rezervace klubů a barů například zjistí, že germanisté se sejdou v restauraci U Kristýna, zatímco třeba historici v Plánu B,“ uvedla Eva Blažková.

Absolventský sraz se uskuteční 8. září, tedy v době, kdy se v Olomouci konají Dny evropského dědictví. Absolventi UP tak mohou sebou vzít i své blízké a ukázat jim nejen svou alma mater, ale i město s nezaměnitelným geniem loci.

„Budeme rádi, když budete informaci o absolventském setkání šířit mezi absolventy, kteří dosud nejsou registrováni v našem Klubu absolventů UP, i mezi ty, kteří již registrováni jsou, ale s účastí zatím váhají,“ dodala Eva Blažková. Více informací naleznete na webových stránkách ZDE, speciální promo video pak můžete zhlédnout ZDE.