I love teaching – letní soutěž PdF UP

pátek 30. srpen 2019, 14:36 – Text: Ondřej Moučka

I love teaching je mottem letní soutěžní kampaně Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Netradiční formou – prostřednictvím soutěže – chce fakulta upozornit na inspirující pedagogy a popularizovat učitelské povolání. Kampaň navazuje na tu loňskou, jež nesla název I love my teacher a v níž se nejen současní, ale i bývalí studenti a žáci fotografovali s oblíbenými pedagogy a sdíleli své fotografie s komentářem popisujícím, čeho si na daném učiteli či učitelce váží. Letošní ročník je zaměřen přímo na učitele všech stupňů vzdělávání, na lektory různých kurzů, táborové vedoucí či studenty-budoucí pedagogy, kteří již měli možnost přičichnout k praxi. Zkrátka na všechny, kteří někdy učili.

Pokud vás idea popularizace učitelství zaujala, budeme rádi, když se do soutěžní kampaně zapojíte. Jak? Jednoduše: stačí pořídit selfie či použít jinou fotografii, na které je zachycen pro vás důležitý nebo výstižný aspekt vaší role pedagoga. Ať už to je pro vás kontakt se třídou, pohled na učící se žáčky, vaše zázemí v kabinetu, proces přípravy na výuku, setkání s žáky mimo školu, práce s netypickými pomůckami nebo formami výuky. Vaší fantazii se meze nekladou, prostě pořiďte zajímavou fotografii nebo vyberte nějakou starší, jež podle vás ilustruje vaše pedagogické působení. Fotografii poté sdílejte na svém Facebooku, Instagramu nebo Twitteru a opatřete ji doprovodným popiskem. Ten je obzvlášť důležitý: v něm je potřeba vysvětlit, co máte na svém povolání rádi, v čem je pedagogické působení jedinečné, čeho si na povolání učitele vážíte. V příspěvku nás pak nezapomeňte označit! Jak? Na Facebooku vložte k doprovodnému textu naši adresu @PedagogickafakultaUPOL (a následně potvrďte naši stránku), na Instagramu přidejte @pdf_upol, používáte-li Twitter, pak vložte označení @FakultaV. Na Facebooku  se nezapomeňte ujistit, že máte příspěvek nastaven jako veřejný; rovněž na Instagramu je potřeba mít veřejný účet – abychom mohli váš příspěvek do soutěžní kampaně vidět, sdílet a ocenit našimi dárkovými předměty. Nejste-li fanouškem sociálních sítí, můžete požádat někoho z rodiny či přátel, aby příspěvek sdílel za vás, nebo nám příspěvek pošlete na mail ondrej.moucka@upol.cz.

Každý účastník soutěže obdrží malý dárek v podobě plátěného pytlíku s naším logem a kromě toho porota v říjnu vybere a ocení 3 nejlepší příspěvky. Hodnotit se bude celek fotografie a doprovodného textu. Celkem tři výherci získají hodnotné ceny v podobě tabletu. Soutěžní část projektu, během níž mohou účastníci zveřejňovat své fotografie, probíhá od 25. června do 30. září 2019. Výsledek soutěže bude vyhlášen 10. října 2019 na sociálních sítích a webových stránkách pořádající Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.