InfoLab 2020 přiblížil studentům gymnázií svět informatiky

středa 29. leden 2020, 14:49 – Text: doc. PhDr. Milan Klement, Ph.D.

Ve středu 29. 1. 2020 proběhla na Katedře technické a informační výchovy PdF UP akce InfoLab 2020, která navazuje na aktivity v rámci celoevropských akcí CodeWeek, a byla tak určena pro studenty víceletých gymnázií a jejich učitelů informatiky.

Lektorský tým ve složení doc. P. Šaloun, Mgr. T. Dragon a doc. M. Klement připravil bohatý a zajímavý program, který hravým způsobem přiblížil účastníkům svět Informatiky. Informatika někdy bývá vnímána jako složitá a náročná disciplína, která nutí uživatele pouze programovat a obsluhovat složitá uživatelská rozhraní. Tato akce se pokusila ukázat studentům pravý opak a učitelům přiblížit možnosti, jak zábavně učit ve škole programování a související aplikace v podobě virtualizačních či webových technologií. „InfoLab navštívilo na 70 žáků a učitelů víceletých gymnázií z Olomouce, Prostějova a Uničova. Takovou účast jsme při plánování akce ani neočekávali a jsme velice mile překvapeni,“ přibližuje nevšední zájem o událost hlavní organizátor doc. Klement.

Studenti víceletých gymnázií si tak mohli ve třech workshopech vedených M. Klementem, P. Šalounem a T. Dragonem vyzkoušet základy ikonického programování, vytvořit a navrhnout vlastní webovou stránku a v neposlední řadě si vyzkoušet práci s virtualizačními technologiemi včetně instalace operačního systému. Vrcholem akce byla soutěž o hodnotné ceny, ve které studenti poměřili své síly při tvorbě a úpravě reálného počítačového programu v prostředí Python.

Zpět