Křest nové knihy Cevakrk aneb Krkavec profesora Valenty z ÚSS

čtvrtek 7. listopad 2019, 16:05

V pondělí 9. 12. proběhne v Kapli Božího těla Uměleckého centra Univerzity Palackého křest nové knihy profesora Milana Valenty – spisovatele, dramaterapeuta a pedagoga ústavu speciálně pedagogických studií.  Představovaná kniha Cevakrk aneb Krkavec, jejíž děj se odehrává v Moskvě v době Brežněva a v Olomouci během éry Husáka, reflektuje dobu autorových olomouckých studií v 80. letech minulého století, tedy dle jeho slov "onu bezbřehou šeď v bezčasí dějin, která však byla báječná, neboť jsme byli mladí".

Večerem provede moderátor Ivo Šmoldas, hudebně jej doprovodí kapela Střemkoš a hanácký básník Mirek Demel, který bude rovněž spolu s autorem předčítat ukázky z knihy. Součástí programu bude také vystoupení studentek a studentů prvního ročníku studia dramaterapie. Ti vystoupí s voicebandem vycházejícím z epilogu knihy. Křtu samotného se ujme primátor Statutárního města Olomouc, děkanka fakulty a šéfredaktor nakladatelství CarpeDiem, kde kniha vyšla. Vstup na slavnostní představení knihy je zdarma.

První křest se symbolicky uskuteční již 17. listopadu od 19:00 v pivnici Českého domu v Moskvě. Na programu je také vystoupení Pavla Svobody, Igora Vačkova a Pavla Fedosova. Vystoupí tedy dva ruští a dva čeští autoři.

Milan Valenta, spisovatel, výtvarník, dramaterapeut a univerzitní profesor, Olomouc.
Pavel Svoboda, básník, hudebník, poetoterapeut a vysokoškolský učitel, Olomouc.
Igor Vačkov, básník, skazkoterapeut a univerzitní profesor, Moskva.
Pavel Fedosov – skladatel v žánru akustický rock, básník, esejista, autor a vedoucí sociálních projektů, Moskva.

Místo konání: Moskva, 3. Tverskaja-Jamskaja 36/40

Datum: 17.11.2019 19:00