Moje objevování – přednáška Moniky Goldefusové, neslyšící členky divadelního souboru OUKEJ

Archiv PdF s využitím fotografie Moniky Goldefusové
Čtvrtek 15. duben 2021, 13:19 – Text: Petra Šobáňová

23. 4. 2021 v 11 hodin na platformě Zoom

Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci zve všechny zájemce a zájemkyně na přednášku Moniky Goldefusové, neslyšící členky divadelního souboru OUKEJ.

Herečka, pedagožka dramatické výchovy a lektorka znakového jazyka představí svůj projekt „Moje objevování“, který seznamuje děti hravou formou s ekologií a možnostmi ochrany přírody. Přednáška bude probíhat v českém znakovém jazyce, tlumočení je zajištěno.

Přednáška představí zmíněný projekt, její součástí bude také interakce s účastníky a účastnicemi. Dozvíte se, jaké motivace stály u zrodu projektu, jak vypadá komunikace neslyšícího lektora s neslyšícími, ale i slyšícími dětmi – nebo jak děti na tento projekt reagují. Během přednášky lze načerpat mnoho inspirace pro budoucí praxi a dozvědět se více o kultuře Neslyšících.

Akce se uskuteční pro studenty a přátele Univerzity Palackého ZDARMA na platformě Zoom. Počet účastníků je omezen, proto prosíme o laskavou registraci zde.

Po registraci se Vám ozveme s přihlašovacími údaji; bude-li plno, zařadíme Vás mezi náhradníky.

Zájemci prosím počítejte s tím, že kvůli komunikaci s neslyšící lektorkou bude vyžadována zapnutá kamera. Znalost znakového jazyka není potřeba.

Akce se uskuteční v rámci Dnů vědy a umění 2021.

O divadle OUKEJ

Divadelní spolek OUKEJ vznikl na podporu umělecké a vzdělávací činnosti studentů a absolventů oboru Výchovná dramatika pro Neslyšící na DIFA JAMU v Brně. Projekt Moniky Goldefusové je „knižním vystoupením“, jež má v ateliéru Výchovné dramatiky pro Neslyšící na DIFA JAMU v Brně více než 25letou tradici.

Hlavní činností spolku OUKEJ je realizovat uměleckou divadelní tvorbu neslyšících i slyšících profesionálů, edukace a podpora neslyšících žáků v inkluzivním vzdělávání i jejich slyšících spolužáků, rozvoj českého znakového jazyka a jeho zviditelnění. Spolek se tedy kromě divadelních představení pro děti, mládež i dospělé zaměřuje také na tvorbu workshopů dramatické výchovy, spolupráci na výukových oporách, na podporu neslyšících dětí a jejich rodin a zmírňování a odstraňování komunikačních bariér mezi neslyšícími a slyšícími za využití divadelních postupů.