PdF nabídla seminář k reformě financování regionálního školství

Foto: CCV PdF UP
Pátek 14. červen 2019, 13:59

Pedagogická fakulta připravila pro vedoucí pedagogické pracovníky škol a školských zařízení v rámci celoživotního vzdělávání seminář k aktuální problematice související s reformou financování regionálního školství od 1. 1. 2020.

Ve středu 5. června se uskutečnil seminář v regionálním pracovišti PdF UP ve Švehlově střední škole polytechnické Prostějov, kde fakulta v tomto roce zahajuje svoji působnost v oblasti dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. „Od začátku roku zde pravidelně fakulta prostřednictvím Centra celoživotního vzdělávání nabízí kurzy a semináře zaměřené na různé oblasti vzdělávání pedagogických pracovníků. Z nabídky je možné vybírat již nyní na webových stránkách www.ccv.upol.cz v sekci DVPP,“ uvedla Naděžda Kocourková, metodická pracovnice DVPP pro pobočku CCV PdF UP v Prostějově.

Semináře se v Prostějově zúčastnilo až 60 vedoucích pedagogických pracovníků a vzhledem k velmi praktickému pojetí obsahu hodnotili účastníci seminář jako velmi přínosný. Účastníci měli možnost se seznámit s principy novel školského zákona upravujících financování škol a školských zařízení včetně pravidel rozpisu rozpočtu z MŠMT na školu, z krajského úřadu na školu, principy rozpisu rozpočtu na základě PHmax, pravidly výpočtu PHmax pro jednotlivé druhy škol a školní družinu apod.

„Jelikož se jedná o velmi aktuální a žádané téma, byl tento seminář realizován i v dalších regionálních pracovištích DVPP pedagogické fakulty, a to v Olomouci (pracoviště na Gymnáziu Olomouc-Hejčín) a v Přerově (Základní škola Boženy Němcové) v počtu dalších 90 účastníků,“ řekla Alena Opletalová, vedoucí Centra celoživotního vzdělávání PdF UP.

Zvyšující se zájem o další vzdělávání na pedagogické fakultě je zřejmý také na základě počtu účastníků ve všech regionálních pracovištích v Přerově, Jeseníku, Olomouci-Hejčíně, a nově tedy i v Prostějově. Aktuálně se vzdělávání v rámci DVPP na těchto pracovištích od ledna 2019 účastnilo 1 400 účastníků
a realizováno zde bylo 82 kurzů. Pedagogická fakulta UP si váží tohoto zájmu pedagogické veřejnosti z řad uchazečů z praxe a nadále bude prostřednictvím nové nabídky rozvíjet oblast dalšího vzdělávání.

Mgr. Barbora Mlčochová, Centrum celoživotního vzdělávání  PdF UP