Pedagogická fakulta bude na jaře volit akademický senát fakulty i zástupce v senátu univerzity

Ilustrační foto: Milada Hronová
Pondělí 9. prosinec 2019, 7:48 – Text: Milada Hronová

Na PdF se ve dnech 27. března až 3. dubna 2020 uskuteční volby do Akademického senátu fakulty i Akademického senátu UP. Volby vyhlásil senát fakulty na svém posledním jednání v tomto kalendářním roce.

S odkazem na konec funkčního období AS PdF UP vyhlásili senátoři této fakulty volby. Uskuteční se v týdnu od 27. března do 3. dubna 2020 v budově pedagogické fakulty na Žižkově náměstí.

Kandidáty do AS PdF UP na funkční období od 13. května 2020 do 15. května 2023 může akademická obec fakulty navrhovat už od 24. února, poslední možnost návrhu pak má 5. března 2020. Návrhy je potřebné podávat v písemné podobě prostřednictvím Kanceláře AS PdF předsedovi hlavní volební komise. Volební komise pak kandidátní listinu zveřejní. Učiní tak na úřední desce fakulty do 13. března 2020. Výsledky voleb se akademická obec dozví nejpozději v poledne 6. dubna.

Volby se do AS PdF UP uskuteční paralelně s volbami do Akademického senátu UP. Návrhy na kandidáty do univerzitního senátu bude akademická obec fakulty podávat předsedovi dílčí volební komise pro volby do AS UP, a to také prostřednictvím Kanceláře AS PdF UP.

Během zasedání diskutovali senátoři pedagogické fakulty také o využití nedávno zřízené relaxační místnosti a místnosti pro matky, debatovali o třídění odpadu na PdF a s děkankou fakulty Libuší Ludíkovou mimo jiné také o budoucnosti profese učitele a s tím související potřebě jednotného republikového modelu DPS (Doplňující pedagogické studium).