Pedagogická fakulta bude spolupracovat s hradem Bouzov

Foto: archiv Státního hradu Bouzov
pondělí 25. listopad 2019, 10:52 – Text: Mgr. Dana Jurková

Tvorba edukačních programů pro návštěvníky Státního hradu Bouzov, odborné stáže studentů na hradě nebo smluvní výzkum. To jsou některé z oblastí memoranda o spolupráci s Bouzovem, které začátkem listopadu podepsala děkanka Pedagogické fakulty Libuše Ludíková.

„Snažíme se neustále rozšiřovat partnerství s aplikační sférou. Jsem velice ráda, že jsme se Státním hradem Bouzov uzavřeli spolupráci. Vidím ji jako nosnou nejen pro naše studenty, ale také pro naše akademické pracovníky,“ uvedla Ludíková. „Prohlídky hradu chceme zahrnout do programu našich letních kempů a věřím, že vstoupíme se zástupci hradu i do společných projektů,“ dodala.

Fakultě se nově otevírá možnost spolupráce s Bouzovem v didaktických oborech, v oblasti muzejní a galerijní pedagogiky, regionálních dějin, dějin umění nebo cestovního ruchu. Studenti oboru Edukace v kultuře nebo oboru Historie tak mohou témata svých bakalářských a diplomových prací prakticky zaměřit.

„Svým společenskovědním zaměřením je pro nás Pedagogická fakulta významným partnerem. Již jsme oslovili zástupce fakulty s prvním úkolem, a to vytvořením pracovních listů pro návštěvníky historické přírodní stezky parku našeho hradu. Těšíme se, co vše v rámci spolupráce zrealizujeme,“ uvedla kastelánka hradu Zuzana Šulcová. 

Univerzita Palackého s Bouzovem již v minulosti spolupracovala na výrobě pečetí z 15. století na 3D tiskárně Vědeckotechnického parku. Ten pro hrad na technické 3D tiskárně vyrobil i historický hradní klíč.
 

Zpět