Pozvánka na workshop Transgender v prostředí škol

Foto: www.freepik.com
Pondělí 27. listopad 2023, 10:00 – Text: katedra psychologie a patopsychologie PdF UP

Katedra psychologie a patopsychologie PdF UP v Olomouci vás srdečně zve na workshop na téma Transgender v prostředí škol. Workshop bude veden zkušeným lékařem Pavlem Turčanem, který získal řadu atestací v oborech gynekologie a porodnictví a sexuologie.

Akce proběhne 12. prosince 2023 od 11:30 do 13:00 hodin v posluchárně P25.

V rámci workshopu budou účastníci seznámeni s problematikou genderové dysforie (dříve nazývané transsexualita). Obsah semináře bude připraven tak, aby byl přínosem pro bezpečné prostředí translidí ve školách, se zaměřením na minimalizaci rizika šikany a zároveň, aby i pedagogové znali danou problematiku a uměli na vzniklé situace reagovat a pracovat s třídním kolektivem k pozitivnímu řešení a přístupu k translidem.

Zájemci se mohou hlásit zde. Uzavírka přihlášek je do 11. prosince 2023. Kapacita akce je omezena.