Příměstské tábory organizované pedagogickou fakultou sklidily úspěch

Fotogalerie: Centrum celoživotního vzdělávání PdF UP
pátek 26. červenec 2019, 8:59

Centrum celoživotního vzdělávání Pedagogické fakulty UP ve spolupráci s katedrami připravilo v červenci dva příměstské tábory pro děti. Oba tábory nabídly žákům ve věku od 6 do 12 let pět dní nabitých nejrůznějšími populárně-naučnými volnočasovými aktivitami. „A na to přesně se Centrum celoživotního vzdělávání při organizaci příměstských táborů zaměřuje: prohlubovat aktuální témata vzdělávání v rámci volnočasových aktivit dětí,“ uvedla vedoucí Centra celoživotního vzdělávání Alena Opletalová.

První příměstský tábor s názvem TechCamp proběhl ve dnech 8. 7.–12. 7. pod taktovkou katedry technické a informační výchovy PdF UP. Inspirací pro katedru byla celorepubliková akce Noc vědců, která se koná každý rok na podzim a která se těší velké oblibě jak dětí, tak rodičů. Patnáct žáků ve věku od 9 do 12 let si během TechCampu mohlo vyzkoušet laserové gravírování na kov a dřevo, hrátky s roboty, práci s přírodním technickým materiálem. Úspěch měla také návštěva olomoucké ZOO s fotografickou soutěží nebo práce s 3D tiskárnou a 3D pery, kdy si děti vyrobily své placky s vlastními motivy. Nadšené z organizace TechCampu nebyly jen děti. „Tolik zážitků, dárečků, zajímavostí, které jste dětem poskytli, nedostali nikdy nikde! Opravdu výborně a detailně připravené s obrovskou motivací mířenou přímo na dětskou duši,“ uvedl jeden ze spokojených rodičů.

Další tábor, který pedagogická fakulta prostřednictvím Ústavu pedagogiky a sociálních studií nabídla, nesl název Putování časem a konal se 15. 7.–19. 7. 2019. Tábor měl rekordní návštěvnost – 38 žáků během pěti dnů cestovalo z pravěku přes starověk, středověk, novověk až do budoucnosti a jejich úkolem bylo nalézt ztracené hodiny. „Pro každou historickou etapu jsme dětem připravili tematické hry, které dětem poskytly nejen skvělé zážitky a zábavu, ale obsahovaly i naučný podtext,“ řekla Pavla Vyhnálková, vedoucí tábora. Organizátoři letošní ročník příměstského tábora obohatili i o novinku, kterou bylo přespání v dominikánském klášteře v centru Olomouce, což děti velmi ocenily. „Naše děti byly nadšené! Především naše dcera. Na nic si nestěžovala, jenom stále vychvalovala vedoucí a hry. Děti už se těší na příští rok,“ dodal rodič mladých táborníků.

Na příští rok se těší i tým Centra celoživotního vzdělávání PdF UP.

Mgr. Markéta Šemberová, projektový manažer Centra celoživotního vzdělávání

Zpět