Aktuální provoz fakultních budov od 8. 6. 2020

Foto: Ondřej Moučka
Středa 3. červen 2020, 11:25 – Text: děkanát

V rámci přetrvávajících preventivních opatření před šířením koronaviru (COVID -19) a s ohledem na doporučení Vlády ČR, si Vás dovolujeme informovat o další aktualizaci omezeného provozu budov PdF UP pro období od 8. 6. 2020.

•         budova Žižkovo námbude od 8. 6. 2020 v pracovní dny otevřena v čase 7.00 – 18.00 do odvolání.
  •         budova Purkrabská bude od 8. 6. 2020 v pracovní dny otevřena v čase 7.00 – 18.00 do odvolání.
  •         budova Konviktu Univerzitní - provoz je již obnoven v pracovní dny v čase 7.00 – 22.00.

Do 8. 6. platí provoz:

• budova Žižkovo námbude od 4. 5. 2020 v pracovní dny otevřena v čase 7.00 – 16.30
  • budova Purkrabská bude od 4. 5. 2020 v pracovní dny otevřena v čase 7.00 – 16.30
  • budova Konviktu Univerzitní - provoz je již obnoven v pracovní dny

Zároveň si dovolujeme upozornit, že stávající hygienická opatření zůstávají nadále v platnosti.

od 8. 6. 2020 obnovuje studijní oddělení PdF UP v rámci standardních úředních hodin provoz pro studenty.

Student je však povinen při realizaci osobní schůzky na studijním oddělení dodržet následující pravidla:

1.       Přítomnost studentů v prostorách PdF UP Olomouc je umožněna pouze těm, kteří v daném čase nemají nařízeno karanténní opatření a osobám bez projevů virového infekčního onemocnění, (např. horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti a čichu, apod.). Tuto skutečnost doloží pracovníkovi studijního oddělení čestným prohlášením o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění - viz příloha. V případě pochybností je možné použít bezdotykového měření teploty.

2.       Všechny osoby, které se pohybují ve vnitřních prostorách fakulty, mají povinnost mít po celou dobu fyzické přítomnosti v prostorách fakulty kryty ústa i nos ústní rouškou (netýká se examinace). Roušky se po dobu přítomnosti v prostorách fakulty nesmí dotýkat.

3.       Během přítomnosti v prostorách fakulty je nutné vyvarovat se veškerých fyzických kontaktů včetně podávání rukou.

4.       Přítomnost studentů v prostorách fakulty musí být předem dohodnuta s konkrétním pracovníkem studijního oddělení elektronickou formou (prostřednictvím e-mailu). Dostavit do prostor fakulty se student může až po potvrzení ze strany pracovníka, které obsahuje konkrétní čas a místo setkání. Mimo dohodnutý čas a místo setkání je studentovi přísně zakázáno pobývat v prostorách fakulty.

5.       Student je povinen dodržovat následující pravidla pohybu po budově:

-          Student vchází hlavním vchodem a nejkratší cestou pokračuje k dohodnutému místu setkání s pracovníkem studijního oddělení.

-          Přede dveřmi místnosti vyčká na vyzvání pracovníka ke vstupu do místnosti.

-          Před vstupem do místnosti provede dezinfekci rukou a pracovníkovi fakulty předá Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění - viz příloha.

-          Studentům je přísně zakázáno se sdružovat a vytvářet malé skupiny na chodbách. V případě přítomnosti více osob na chodbách je nutné dodržovat rozestupy min. 2 metry.

-          Ve všech prostorách fakulty smí student používat pouze k tomu vyhrazené a označené toalety.

-          Po skončení příslušné aktivity je student povinen okamžitě opustit prostory fakulty.

Děkujeme Vám za pochopení této mimořádné situace.