Pozvánka na přednášku Zacharyho Munna

Úterý 12. červenec 2022, 9:11

Vážené kolegyně a kolegové,

jménem Center of Evidence-based Education and Arts Therapies: A JBI Affiliated Group, které je součástí naší fakulty, bychom Vás chtěli pozvat na přednášku našeho dalšího vzácného zahraničního hosta prof. Zacharyho Munna.

Přednáška se uskuteční příští týden v úterý 19. července 2022 v 13:00 (přibližně do 14:30) a nese název „JBI a zdravotnictví založené na důkazech“.

Bude o významu mezinárodní společnosti JBI Collaboration – jednoho z předních lídrů metodologie sekundárního výzkumu, která je zaštiťující organizací evidence-based centra na Pedagogické fakultě UP. V rámci přednášky bude představen JBI model zdravotnictví založeného na důkazech a význam vědeckých důkazů pro tvorbu politiky, která je orientována na důkazy. Součástí přednášky bude také diskuze, v rámci které budeme zcela určitě mluvit o potenciálu praxe založené na důkazech pro oblast vzdělávání a sociálních věd.

Přednáška bude v angličtině a zatím je plánovaná v místnosti proděkanů (3.10) na hlavní budově PdF, Žižkovo nám. 5. Pokud byste měli zájem se jí fyzicky zúčastnit, poprosím, abyste do pondělí 18. 7. (ráno) napsali kolegyni Bc. Martině Novotné, e-mail: martina.novotna@upol.cz  (v případě velkého zájmu přednášku přesuneme do vhodnějšího prostoru a budeme Vás zavčas informovat). V případě většího zájmu se taktéž pokusíme zajistit překlad. Na přednášku je možné se připojit také online, odkaz naleznete zde.

Prof. Zachary Munn je přední osobnost JBI Collaboration, ředitel JBI Adelaide GRADE Centre na Adelaide University, současný předseda organizace Guideline International Network (G-I-N), člen mezinárodní GRADE WG a NHMRC Synthesis and Translation of Research Evidence (SToRE) Advisory Group. Patří mezi přední metodology v oblasti systematických review a klinických doporučených postupů, podílel se na vývoji metodik řady typů systematických review a JBI metodiky pro implementační projekty. Taktéž byl řešitelem mnoha prestižních mezinárodních projektů s významným dopadem na oblast zdravotnictví a metodik sekundárního výzkumu.

Dále bychom chtěli oznámit, že na tuto veřejnou přednášku budou navazovat interaktivní semináře plánované primárně pro JBI centrum (s možností online připojení). Nicméně pokud byste měli velký zájem se některých zúčastnit, dejte opět vědět Bc. Martině Novotné, pokusíme se Vám zajistit připojení na část věnovanou prezentacím. Témata přednášek jsou plánovaná takto (začátek vždy v 9:30): Clinical guideline devlopment methods (20. 7.), Diverse methods and new approaches in the field of evidence synthesis - the evolving evidence synthesis family (22. 7.) a Differences between scoping reviews and systematic reviews (26.7.).

Věříme, že setkání s těmito mimořádnými osobnostmi podpoří Váš zájem o koncept a metodiky praxe založené na důkazech. K aktivní spolupráci s naším JBI centrem jste kdykoliv srdečně zváni.

Těšíme se na Vás!

doc. Mgr. Jiří Kantor, Ph.D. a doc. PhDr. Jana Marečková, Ph.D.

(ředitel a jeho zástupkyně: Center of Evidence-based Education and Arts Therapies: A JBI Affiliated Group