Zúčastněte se workshopů Pečuji o sebe… a své žáky!

Ilustrace: Kateřina Janků
Čtvrtek 24. listopad 2022, 11:26 – Text: Oddělení komunikace PdF UP

Pedagogická fakulta připravila pro své studující a pedagogy cyklus prožitkových workshopů zaměřených na wellbeing, rovnováhu, osobní rozvoj a duševní zdraví.

Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci připravila pro své studující, pedagogy a přátele cyklus prožitkových workshopů, jež se zaměřují na wellbeing, rovnováhu, osobní rozvoj a duševní zdraví účastníků a rovněž na budování konkrétních dovedností využitelných ve výuce. Společným jmenovatelem kurzů je péče o wellbeing žáků a studentů a využití technik napomáhajících budování přátelského a bezpečného sociálního klimatu ve škole. Pomocí technik ověřených v praxi psychoterapie nebo v expresivních oborech se budou účastníci věnovat jednak budování vlastního pocitu sebedůvěry, stability a duševní pohody a jednak se naučí technikám využitelným přímo v pedagogické praxi na různých typech škol.

Během workshopů se seznámíte s jednoduchými technikami na posílení svého psychického zdraví a pohody, dostanete příležitost k prožívání emocí a posílíte svou odolnost vůči stresu. Ale hlavně si odpočinete a zažijete něco jedinečného ve skupinové interakci s ostatními účastníky.

Cyklus navazuje na úspěšný pilotní projekt „Pečuji o sebe“ realizovaný v létě roku 2022 a organizátoři zvou všechny zájemce k využití dalších zajímavých příležitostí pro péči o sebe a hledání vlastní jedinečnosti.

Máte-li o některý z workshopů zájem, přihlaste se prosím prostřednictvím elektronického formuláře. Odkaz na něj najdete přímo u popisu jednotlivých workshopů. Přihlášení účastníci budou informováni o podrobnostech; program budeme dále doplňovat. Zájemce upozorňujeme na omezenou kapacitu workshopů. Zaměstnanci fakulty se mohou akcí – po domluvě se svým vedoucím – zúčastnit v rámci své pracovní doby.

Kompletní program cyklu workshopů Pečuji o sebe... a své žáky včetně registračních formulářů naleznete na portále Učitel21.