Výzva studentům, kteří chtějí pomoci v situaci nouzového stavu

Pondělí 16. březen 2020, 13:14 – Text: Petra Šobáňová

Výzva studentům PdF UP, kteří chtějí pomáhat v situaci nouzového stavu

Milé studentky, milí studenti,
v souvislosti s aktuální situací se rádi připojujeme k vlně solidarity a rádi bychom vás vyzvali k dobrovolnické činnosti. Mnozí z vás již pomáháte nebo nás kontaktujete s nabídkami nezištné pomoci. Moc si toho vážíme a v dané chvíli nabízíme tyto konkrétní možnosti pomoci koordinované naší fakultou:

1. Pomoc s hlídáním dětí zaměstnanců Fakultní nemocnice Olomouc

Jedná se o pomoc s hlídáním dětí a s jejich výukou – studenti-dobrovolníci by dětem pomáhali vysvětlit učivo zadané učitelem, plnit domácí úkoly a smysluplně trávit volný čas během pracovního týdne v době od 7:00 do 15:00 hod.
Touto činností můžete pomoci předejít možnému personálnímu kolapsu ve FNOL. Nejedná se o děti v karanténě, nýbrž o zdravé děti, jejichž rodiče jsou v zaměstnání. Na Dětské klinice jsou k dispozici prostory, a to v budově, jež je zcela oddělena od běžného provozu kliniky a tedy od pacientů. K dispozici je také venkovní dětské hřiště.
Pro tuto pomoc upřednostňujeme zkušenější studentky a studenty učitelských programů. Pokud jste ochotni vypomoci, kontaktujte nás do zprávy na Facebooku. Do zprávy uveďte své jméno a příjmení, telefon, e-mail a obor a ročník, který studujete.

2. Pomoc učitelům v praxi s e-learningem

Pokud se dobře orientujete v různých distančních formách výuky, nástrojích e-learningu a funkcích těchto konkrétních nástrojů, pak jste ti praví pro další účinnou pomoc. Bude směrována k těm učitelům, kteří mají s distančními formami výuky méně zkušeností nebo jsou úplní začátečníci. Tato pomoc bude spočívat v tom, že budete připraveni případným zájemcům poradit a pomoci tak zvládnout náročnou situaci plynoucí z uzavření škol.
Jste-li ochotni pomoci touto formou, napište nám do zprávy na Facebooku své jméno a příjmení, dále konkrétní nástroj nebo oblast, v níž nabízíte podporu, a způsob, jak Vás mohou učitelé kontaktovat (např. telefon, e-mail, Messenger, WhatsApp apod.). Seznam dobrovolníků zveřejníme nejen na webu a sítích, ale také v různých učitelských skupinách.

3. Vytváření digitálních vzdělávacích zdrojů pro žáky

Tento způsob pomoci je směrován jak přímo k žákům, tak k učitelům. Mnozí s našich studentek a studentů jsou schopni vytvářet různé zajímavé výukové materiály, např. videa, eduklipy, pracovní listy, návody k aktivitám. Pokud chcete podobné materiály nabídnout, napište nám do zprávy na Facebooku své jméno a příjmení, dále odkaz na zdroj materiálu, doporučený věk žáků a předmět, k němuž se daný materiál vztahuje. Seznam těchto digitálních vzdělávacích zdrojů zveřejníme na webu a budeme jej aktualizovat. Prostřednictvím sítí jej budeme nabízet učitelům i žákům.

Milé studentky a studenti, děkujeme vám předem za nabídky pomoci, velice si jich vážíme!