Basement Project plánuje zpovídat umělce, učitele a další zajímavé osobnosti!

Středa 24. únor 2021, 12:36 – Text: David Bartoš

Již několik měsíců, s přestávkou v období léta prakticky rok, nemohou umělecké instituce řádně realizovat svůj klasický program. Muzea i galerie se snaží na současnou situaci reagovat, a tak se jejich program modifikuje. Diváci se tak setkávají s novými formami uměleckých programů: známe již on-line výstavy, streamované prohlídky výstav, díla z virtuální reality, atd. To vše jsme mohli vidět na podzim loňského roku i v Basementu – umělecké galerii, jejíž provoz realizují s podporou fakulty doktorandi a studenti převážně katedry výtvarné výchovy. Pro tento semestr si autoři projektu připravili Base Interview, tedy sérii rozhovorů s umělci, lidmi z kulturní sféry, ale i ze vzdělávání a dalších inspirativních společenských odvětví. Roli moderátorů na sebou vezmou samotní členové Basement teamu, kteří se již pilně připravují. Diváci se rozhodně mají na co těšit! Sledujte webové stránky projektu www.basement-projcet.art nebo Facebook, případně Instagram.

Base Interview coming soon!