Cena děkana PdF UP v Olomouci za akademický rok 2022/2023

Foto: Tereza Hrubá
Neděle 27. srpen 2023, 11:00 – Text: Oddělení pro vědu a výzkum PdF UP

Rádi bychom vás informovali, že běží lhůta pro podávání návrhů na udělení Ceny děkana Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci za vynikající studentskou vědeckou nebo uměleckou činnost či publikaci za akademický rok 2022/2023. Cena děkana může být udělena studentům v prezenční i kombinované formě studia v bakalářských, magisterských i doktorských studijních programech.

Je oceněním mimořádných výsledků ve vědecké, výzkumné, vývojové, umělecké nebo další tvůrčí činnosti. Ocenění studenti získají nejen čestné uznání pana děkana, ale i věcnou a/nebo finanční odměnu. Ocenění jsou předávána na setkání akademické obce.

O cenu se mohou ucházet studenti z následujících oblastí:

a) obory učitelské;

b) obory neučitelské nebo

c) umělecká činnost a tvorba.

Písemný návrh na udělení Ceny děkana obsahuje:

a) jméno a příjmení studenta nebo absolventa, bydliště, tel. kontakt, e-mail (soukromý e-mailový kontakt v případě, že se jedná o absolventa v daném akademickém roce);

b) studijní program/obor, který student studuje nebo absolvent řádně ukončil;

c) stručný životopis studenta nebo absolventa;

d) seznam publikovaných vědeckých prací a doklady o výsledcích vědecké, výzkumné, vývojové, umělecké nebo další tvůrčí činnosti a

e) zdůvodnění návrhu na udělení Ceny.

Návrhy na udělení Ceny děkana mohou podávat akademičtí pracovníci PdF UP i sami uchazeči do 30. září 2023.

Návrh se všemi uvedenými náležitostmi se předkládá ve dvou vyhotoveních (listinné a elektronické). Realizace uměleckého díla se může doložit fotografickým, audiovizuálním, případně jiným záznamem. Práce mohou být vytvořeny individuálně nebo týmově a ideálně by se mělo jednat např. o články publikované v odborných časopisech, monografie, zásadní postery či příspěvky prezentované na konferencích, inovativní umělecká díla apod. Výjimečně mohou být předloženy i mimořádně kvalitní kvalifikační práce či jejich ucelené části.

Své návrhy můžete po celou dobu soutěžní lhůty podávat na Oddělení pro vědu a výzkum k rukám Mgr. Kateřiny Dvořákové.