Klára Vaněčková – katedra technické a informační výchovy

Foto: Ondřej Moučka
Pátek 4. prosinec 2020, 8:13

Chci být jednou hrdá na to, že budu předávat zkušenosti, motivovat a vést žáky ke kreativitě, zručnosti a pracovitosti.

Klára Vaněčková

Učitelkou jsem chtěla být už od svých dětských let. Původně jsem zamýšlela pracovat s dětmi v mateřské škole. Už na základní škole mě v tomto snu učitelé i rodiče podporovali, jelikož se ukazovalo, že k tomu mám vlohy. Když jsem se ale rozhodovala, kam dál na školu, tak střední pedagogická nebyla kupodivu hlavní volbou. Zaujal mě fascinující výklad pana mistra z řezbářské školy, kterou jsem si tehdy zvolila a vystudovala.

Sen o učitelství mě tím ale neopustil, proto jsem se rozhodla, že řezbařinu a praktické vzdělání budu šířit dál mezi dětmi na druhém stupni a případně i středních školách. Proto jsem si ke studiu na vysoké škole vybrala obor Technika a praktické činnosti se zaměřením na vzdělávání v kombinaci s Historií se zaměřením na vzdělávání. Oba obory jsou odrazem mých zájmů, reflektují mou touhu stát se učitelkou a předávat dál zkušenosti dalším generacím. Je důležité, aby děti byly zručné a je potřeba je k tomu odmala vést.