Bloguj pro svou fakultu – soutěžní výzva pro studenty a studentky

Grafika: repro PdF
Středa 3. únor 2021, 10:31 – Text: Ondřej Moučka

Píšete rádi? Zajímáte se o dění okolo sebe? Chcete získat podporu pro své psaní? Pak jste náš člověk!

Hledáme studentky a studenty, kteří mají zájem o tvůrčí brigádu a dlouhodobější spolupráci s fakultou ve formě pravidelného psaní krátkého blogu. Ze soutěžních nabídek chceme vybrat několik blogerů, které podpoříme a s nimiž se dohodneme na alespoň roční spolupráci. Výzva je určena všem studujícím na PdF UP a klientům našeho Centra podpory studentů se specifickými potřebami.

Koho hledáme? Začínající blogery, kteří umějí dobře psát o zajímavém dění okolo sebe a kteří během roku 2021 připraví alespoň 10 příspěvků. Blog bude "autorský", je tedy jen na samotném blogerovi, o čem bude psát. Může zpracovávat libovolná témata s přihlédnutím k aktuálnímu dění a charakteru naší fakulty, zvláště nás zajímá pohled mladých lidí na svět a oblast vzdělávání. Témata blogů mohou být vážná i humorná, mohou pojednávat o studentských starostech i radostech, mohou reflektovat specifické zájmy konkrétních studentů nebo jen zachycovat „pěnu dní“. S nápadem oslovit potenciální blogery přišla proděkanka Petra Šobáňová. Jak uvedla, „prostřednictvím blogů chceme více zviditelnit naše studenty a studentky. Komunikace fakulty je často příliš „akademická“, píšeme o akcích, projektech nebo problémech vědy. Blogy mohou ukázat, čím žijí naši studenti – a právě oni jsou přece nejdůležitější součástí naší akademické obce. Někdy se ale do debaty zapojují méně a nebo jen ve svých „bublinách“. Naše blogy mohou být způsobem, jak je více vtáhnout do dění a zapojit do naší komunikace.“

Co nabízíme my? Fakulta vybraného blogera finančně podpoří, zajistí mu profesionální podporu (editování, fotografování a grafiku blogu) a prostor na svých sociálních sítích a webu. Jak se zúčastnit? Pošlete nám motivační dopis se svým příběhem (představení své osoby a vztahu k fakultě nebo centru) a příklad příspěvku, jaký byste na blogu publikovali. Rozsah příspěvku max. 3000 znaků včetně mezer. Jazykovou a obsahovou úroveň bude posuzovat soutěžní komise. Materiály dodejte do 28. února 2021 na adresu ondrej.moucka@upol.cz.

Už teď se těšíme na to, že se nám studentskými blogy podaří ozvláštnit sociální sítě fakulty a že zazní hlas studentek a studentů.