Cyklus Svět médií v 21. století přivítá na PdF Daniela Stacha

Foto: Mikuláš Křepelka
Pondělí 7. říjen 2019, 8:00 – Text: Milada Hronová

V rámci konceptu Učitel21 připravila pedagogická fakulta cyklus přednášek Svět médií v 21. století. První se uskuteční už v úterý 15. října ve 13 hodin. V auditoriu fakulty bude s akademickou obcí debatovat Daniel Stach, moderátor pořadu Hyde Park Civilizace a nejmladší laureát Medaile Vojtěcha Náprstka za zásluhy v popularizaci vědy.

Cyklus Svět médií v 21. století připravila v rámci konceptu Učitel21 katedra českého jazyka a literatury a Centrum prevence rizikové virtuální komunikace. Je zaměřený na klíčová témata veřejnoprávních a soukromých médií. Orientuje se především na úlohu veřejnoprávních médií v demokratické společnosti, na principy, podle kterých média fungují, na způsoby, jakými jsou regulována a na vlastní novinářskou práci.

„Rádi na fakultě přivítáme zajímavé a inspirativní hosty. Během roku to bude zhruba pět až šest osobností české masmediální scény,“ uvedl Kamil Kopecký z Centra prevence rizikové virtuální komunikace a katedry českého jazyka.

Cyklus zahájí Daniel Stach, ještě v říjnu do Olomouce přijede i Marek Wollner, šéfredaktor reportážní publicistiky a moderátor pořadu Reportéři ČT. V listopadu pozvání přijal Jiří Kubík, reportér z Neovlivní.cz a také redaktor a moderátor ČT Václav Moravec, v prosinci pedagogickou fakultu navštíví dokumentarista Vít Klusák.

Všechny přednášky, jejichž cílem je zvýšit mediální gramotnost studentů a představit svět médií, se uskuteční od 13 hodin v auditoriu PdF a podle Kamila Kopeckého, který bude všechny akce moderovat s Michalem Křížem, řečníci nebudou obsahově svázáni. „Představí svou práci a budou hovořit o úloze veřejnoprávních médií v společnosti. A máme připravený i bonus pro diváky. Dotazy budou moci pokládat i anonymně prostřednictvím speciální aplikace přímo v auditoriu, která v sále začne fungovat chvíli před přednáškou,“ dodal.

Svět médií v 21. století, Auditorium Pedagogické fakulty UP: Daniel Stach (15.10.); Marek Wollner (22. 10.); Jiří Kubík (5.11.); Václav Moravec (26.11.); Vít Klusák (3.12.).