Hostem besedy Pedagogické fakulty bude Robert Plaga

Repro: Žurnál UP
Pondělí 7. červen 2021, 8:00 – Text: Milada Křížková Hronová

Katedra českého jazyka a literatury a Centrum prevence rizikové virtuální komunikace Pedagogické fakulty UP pořádají další online debatu z nového cyklu Inspirace pro 21. století. Uskuteční se 16. června od 9 hodin. Pozvaným hostem je ministr školství, mládeže a tělovýchovy ČR Robert Plaga.

Robert Plaga se ministrem školství stal v roce 2017 a je patrně prvním ministrem, za něhož se opakovaně postavili učitelé. Jak se dívá na problémy vzdělávání? Jaké jsou jeho vize? Jak hodnotí své působení v čele resortu? Nejen na tyto, ale i na řadu dalších dotazů odpoví v online besedě jak studentům, tak pedagogům i zájemcům z širší veřejnosti.

Beseda, kterou bude moderovat Kamil Kopecký a Michal Kříž, se uskuteční na platformě Zoom a bude streamována na YouTube.

Cyklus Inspirace pro 21. století je realizován v rámci konceptu Učitel21. Věnuje se otázkám a problémům v širokém kontextu společenského, kulturního i politického života v České republice a Evropské unii a přináší možnost diskutovat se známými osobnostmi o aktuálních společenských problémech. Otázky na ministra lze pokládat již s předstihem ZDE. Besedu lze sledovat ZDE.