Koncert Terapie hudbou, kterým Moravské divadlo Olomouc po dlouhém lockdownu otevřelo olomouckou živou kulturní scénu, nastudoval a řídil Filip Krejčí (Tailor) – odborný asistent KHv PdF UP.

Fotogalerie: Daniel Schulz
Pátek 4. červen 2021, 11:16 – Text: oddělení pro organizaci a rozvoj

Koncert věnovaný a živě odehraný zdravotnickým pracovníkům Fakultní nemocnice Olomouc a Vojenské zdravotní nemocnice, který se odehrál v sobotu 29. května ve Smetanových sadech, otevřel po dlouhých osmi měsících olomouckou živou kulturní scénu. Jeho dramaturgie, hudebního nastudování, režie a živé produkce se chopil odborný asistent katedry hudební výchovy Pedagogické fakulty UP v Olomouci, Filip Krejčí.

Filip Krejčí působí v Moravském divadle Olomouc pod pseudonymem Tailor již přes deset let a stal se autorem hudby a hudebního nastudování k celé řadě činoherních a muzikálových inscenací. Od začátku propuknutí pandemie viru Sars-Cov-2 se podílel na dvou online koncertech podporujících stagnující olomouckou živou kulturu.

První „koronavirový“ online Koncert na podporu olomoucké kultury byl 18. dubna 2020 přenášen z prostor Hudebního Institutu kromě Facebooku také platformou Mall.tv a živě přímo do éteru rádia Haná se dočkal více než 20 tisíc zhlédnutí na internetu + podobného počtu posluchačů rádia Haná. Koncert plný energie, který byl streamován 17. listopadu 2020 přímo z jeviště MDO stejnými platformami, byl zase věnován v tehdejší době velmi těžce zkoušeným zdravotnickým zařízením Olomouckého kraje a zejména jejich zaměstnancům.

V současné době, kdy se pandemická situace rapidně zlepšila, bylo možné převést tento koncert jako poděkování zdravotníkům za jejich dosavadní obětavou a náročnou práci do klasické open-air podoby s živým publikem, ač v uzavřeném okruhu pozvaných pracovníků FNOL, VNOL a Okresní hygienické stanice.

Mezi účinkující se zařadili herci souboru činohry, zpěváci souboru opery a členové orchestru MDO a také spoluzakladatel Hudebního Institutu – zpěvák legendární olomoucké metalové formace Hazydecay Adam B. Sychrow. V první polovině koncertu zazněly melodie z inscenací MDO, na kterých se Tailor podílel, v druhé polovině se diváci dočkali českých i světových poprockových evergreenů.

Koncert se dočká ještě dalšího živého provedení, tentokrát již pro širokou veřejnost, a to na konci srpna v podobě slavnostního zakončení chystaného festivalu Moravské divadelní léto 2021. Do jaké míry se známému olomouckému hudebníkovi a internímu členu Katedry hudební výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci podařilo nastartovat dlouho spící olomouckou popkulturu, se můžete přesvědčit z dostupných fotografií Daniela Schulze a videoreportáže PP-Productions.

 

Zpět