PdF zahájila prázdniny kempy pro středoškoláky i studenty

Foto: CCV PdF UP
Pondělí 8. červenec 2019, 12:56

Na Pedagogické fakultě UP se 2. a 3. července uskutečnil Kemp E-bezpečí určený žákům a studentům od 15 do 26 let. Jeho cílem bylo popularizačně-naučnou formou nabídnout mimoškolní a volnočasové aktivity a rozšířit zájem o informačně-technologické obory.

Účastníci se na jednodenním kempu dozvěděli o rizicích komunikace v online prostředí, poslechli si skutečné příběhy kyberšikany a seznámili se s moderními digitálními technologiemi vzdělávání.

„Žáci a studenti si na vlastní kůži mohli vyzkoušet vybrané digitální technologie, robotické pomůcky nebo mobilní dotyková zařízení. Úspěch měly zejména brýle s virtuální realitou Oculus nebo Google Glass, ale i 3D pero,“ uvedl René Szotkowski ze spolupořádajícího Centra prevence rizikové virtuální komunikace a vedoucí letního kempu.

Účastníkům se na kempu líbily konkrétní případy k jednotlivým problémovým situacím, znalosti a osobní zaujetí přednášejících a právě možnost vyzkoušet si nejrůznější technologie. Sami se také vyslovili, že by uvítali, kdyby byl kemp i vícedenní. Samozřejmě ocenili minimum teorie, které mají v průběhu školního roku víc než dost.

Kemp E-bezpečí byl pro žáky a studenty zdarma, a to díky podpoře statutárního města Olomouce v rámci programu Využití volného času dětí a mládeže.

„Ve stejném zábavně-vzdělávacím duchu, ale s jiným programem proběhnou ve třetím srpnovém týdnu ještě další letní kempy, a to Kemp biologie, Kemp výchovy k občanství, demokracii a evropanství a English Summer Camp. I tyto kempy jsou pro účastníky díky podpoře statutárního města Olomouce a MŠMT zdarma,“ doplnila Alena Opletalová, vedoucí Centra celoživotního vzdělávání.

Letní kempy pro středoškoláky a studenty vysokých škol plánuje Pedagogická fakulta UP zopakovat i v příštích letech. Veškeré informace jsou k nalezení ZDE.  

Mgr. Barbora Mlčochová, Centrum celoživotního vzdělávání PdF UP

 

Zpět