Pozvánka na semináře k problematice umělé inteligence

Foto: Lukáš Blokša
Čtvrtek 16. listopad 2023, 9:24 – Text: Oddělení vědy a výzkumu PdF UP

Dovolujeme si Vás pozvat na cyklus vzdělávacích akcí o umělé inteligenci ve vzdělávání a ve vědě a výzkumu, který se uskuteční 11. prosince 2023 v auditoriu Pedagogické fakulty UP v Olomouci v níže uvedených časech.

Z důvodu přípravy a distribuce podkladových materiálů pro účastníky seminářů, prosím, svou zamýšlenou účast sdělte prostřednictvím formulářů na níže uvedených odkazech. Děkujeme.

9:00 ÚVOD DO GENERATIVNÍ UMĚLÉ INTELIGENCE VE VZDĚLÁVÁNÍ

(seminář je určen pro studenty, doktorandy a akademické pracovníky)

1. Co je to umělá inteligence (AI) a jak ji lze využít ve vzdělávání?

2. Trénování umělé inteligence – jak myslí umělá inteligence?

3. Limity spojené s AI, halucinování, právo a etika.

4. Generativní umělá inteligence zaměřená na text (Chat GPT, Bing AI, Google Bard, licenční politika).

5. Generativní umělá inteligence zaměřená na grafiku (Dall E 3, Midjourney, Photopea, Canva).

6. AGI v práci učitele (přípravy, testy, opravování, procvičování, ispirace apod.), posuny v didaktice.

7. Zvládne generativní AI testy CERMATu?

12:00 GENERATIVNÍ UMĚLÁ INTELIGENCE V PRÁCI VYSOKOŠKOLSKÉHO PEDAGOGA

(seminář je určen pro doktorandy a akademické pracovníky)

1. Generování tematických prezentací během několika vteřin.

2. Jak si vytvořit vlastního chatbota, který pracuje s našimi daty?

3. Rešerše literatury s podporou AI, pokročilé vyhledávání vědeckého obsahu.

4. Jak vytvořit projektový záměr s podporou AI během několika vteřin?

5. Jak vytvořit vědecký text s podporou AI?

6. Parafrázování s pomocí AI. Maskování parafráze s použitím AI. Sumarizace s AI.

7. Jak na posudky odborných prací s podporou AI.

8. Etická pravidla spojená s AI – PdF, MUNI, UK a Elsevier.

9. Kvalita ověřování plagiátů s podporou AI.

15:00 GENERATIVNÍ UMĚLÁ INTELIGENCE V PRÁCI VYSOKOŠKOLSKÉHO PEDAGOGA

(seminář je určen pro doktorandy a akademické pracovníky, osnova semináře viz výše)