Slavnostní promoce absolventů v akademickém roce 2020/2021 – sdělení vedení PdF UP v Olomouci

foto: Ondřej Moučka
Čtvrtek 27. květen 2021, 14:00 – Text: děkanát

Vážené studentky – absolventky,
Vážení studenti – absolventi studijních programů na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, 

oslovujeme Vás s informacemi ke konání slavnostních promocí absolventů v akademickém roce 2020/2021. Vzhledem k hygienickým opatřením, která zásadním způsobem omezují konání slavnostních promocí, by jejich realizace v červenci roku 2021 pravděpodobně znamenala: 

  1. Omezený pohyb absolventů a jejich hostů v prostorách fakulty; 
  2. nutnost všech osob přítomných při slavnostní promoci absolvovat a doložit negativní výsledek POC testu, PCR testu, absolvování očkování či prodělání nemoci COVID-19; 
  3. povinnost mít nos a ústa zakrytá ústní rouškou po celou dobu přítomnosti v prostorách fakulty, včetně samotného promočního aktu; 
  4. realizace slavnostních promocí bez slavnostních talárů promovaných absolventů; 
  5. omezení počtu hostů přítomných na slavnostní promoci – na slavnostní promoční akt budou vpuštěni pouze tři pozvaní hosté každého absolventa a to na zvláštní vstupenky.

 

Vážené absolventky,
Vážení absolventi, 

Domníváme se, že tato povinná opatření by zásadním způsobem snížila slavnostní ráz Vašich promocí. Rádi bychom, aby slavnostní promoční akt, jako symbolické zakončení Vašeho studia, byl krásnou celoživotní vzpomínkou nejen Vás, ale celé Vaší rodiny. Proto jsme se rozhodli přesunout promoce až na dobu, kdy bude možné zachovat jejich slavnostní a v tradici pevně zakotvený ráz. 

Zpět