Zapojte se do iniciativy doučování dětí ze ZŠ

Foto: Repro PdF
Pátek 5. únor 2021, 10:35

Vážené a milé studentky, studenti,

rádi bychom vám touto cestou připomněli společnou iniciativu několika institucí, ke které se připojily vyšší odborné školy a pedagogické fakulty. Smyslem iniciativy je pomoct s doučováním těch dětí ze základních škol, které mají z různých důvodů v době distanční výuky ztížený přístup ke vzdělávání:

„Po uzavření škol v roce 2020 se výuka přesunula do online světa. Pro všechny je toto období velmi těžké, ovšem pro mnoho dětí ze základních škol je distanční výuka obzvláště náročná a potřebují podporu a pomoc. Proto vznikla iniciativa, v rámci které se spojily vysoké a vyšší odborné školy, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Národní pedagogický institut s organizací Člověk v tísni. Společně se shodli na potřebě doučování dětí na základních školách, které jim pomůže vyrovnat propad v době uzavření škol.

Prosíme vás, zapojte se do iniciativy doučování žáků základních škol a věnujte hodinu týdně svého času dítěti, které to potřebuje. Studenti pedagogických oborů si mohou doučováním splnit pedagogické praxe, budeme ale vděční i za dobrovolníky. Děti nepotřebují jen pomoc s vyučováním, ale potřebují i slova podpory a zájmu. Opravdu jim můžete změnit život.“

- Národní pedagogický institut a Člověk v Tísni