Konference Mozaika poznání zve na zajímavé studentské příspěvky

Foto: Alžběta Gregorová
Pondělí 15. duben 2024, 10:32 – Text: Oddělení pro vědu, výzkum a doktorská studia PdF UP

Již 17. ročník studentské soutěžní konference Mozaika poznání se na půdě Pedagogické fakulty UP v Olomouci uskuteční 30. dubna 2024. Celodenní nabitý program zahájí v 9:00 hodin ve velké aule PdF UP děkan Vojtech Regec, který rovněž nad konferencí převzal záštitu.

Soutěžní část konference s celkem šestnácti přijatými konferenčními příspěvky studentek a studentů pedagogické fakulty v oborech neučitelských a učitelských a v oboru umělecká činnost a tvorba se odehraje ve velké aule PdF UP ve dvou blocích a slibuje nejeden zajímavý příspěvek v podobě vědeckých, didaktických, ale i uměleckých vystoupení. Návštěvníci se mohou například těšit i na příspěvky vítězů konference z loňského roku Kamily Polonyové, Františka Dvořáka a Alexandera Ivanova, ale také na prezentaci celé řady dalších vysoce aktuálních témat. Sedmičlenná odborná porota vybere tři nejlepší konferenční příspěvky v každé z kategorií a jejich autoři obdrží hodnotná ocenění.

Studentská soutěžní konference si kromě podpory talentovaných a tvořivých studentů klade za cíl prohlubování vědecké, odborné a umělecké činnosti studentů PdF UP, ale také rozvíjení způsobilosti pro tuto činnost.

Na konferenci jsou srdečně zváni všichni studenti, akademičtí pracovníci UP v Olomouci, ale i široká veřejnost. Konference se koná v rámci akce Dny vědy a umění.