Volby fakultních ochránců práv jsou zahájeny

Foto: Lukáš Blokša
Úterý 2. duben 2024, 7:05 – Text: Oddělení komunikace PdF UP

Dnešního dne zahajujeme na naší fakultě historicky první volby ochránce a ochránkyně práv. Posláním tohoto institutu je spoluvytvářet bezpečné, vstřícné a spravedlivé studijní a pracovní prostředí a spolupracovat na zlepšování vztahů mezi studenty, akademickými pracovníky a dalšími zaměstnanci fakulty navzájem, což je ostatně jeden z důležitých cílů vedení fakulty.

Volby probíhají pouze elektronicky, a to v aplikaci volby.upol.cz. Hlasování bylo zahájeno dnes v 00:01 hodin a volit bude možné do 7. dubna 2024 do 23:59 hodin.

V souladu s vnitřní normou PdF-B-23/16 Ochránce práv na PdF UP jsou oprávněnými voliči akademičtí i ostatní pracovníci PdF UP s úvazkem 0,5 a vyšším a studenti, kteří jsou zaměstnanci nebo studenty PdF UP ke dni zahájení voleb. Každý oprávněný volič může hlasovat pouze jednou. Při hlasování je možné označit nejvýše jednoho kandidáta z řad mužů a jednu kandidátku z řad žen.

Kandidáti na ochránce a ochránkyni práv na PdF UP:
Mgr. Martin Dominik Polínek, Ph.D., Ústav speciálněpedagogických studií PdF UP
Mgr. Alena Vavrdová, Ph.D., Katedra primární pedagogiky PdF UP

Oba kandidáti své představy o tomto institutu a volební teze již představili na veřejné debatě dne 18. března 2024.