Blíží se termín pro podání přihlášek do doktorských studijních programů PdF

grafika: Jakub Konečný
čtvrtek 7. květen 2020, 11:17 – Text: Jana Dostálová

PdF UP nabízí pro příští akademický rok 2020/21 nově sedm doktorských studijních programů. Tyto studijní programy jsou zaměřeny na pedagogiku, speciální pedagogiku, výtvarnou pedagogiku, hudební pedagogiku a teorii, čtenářství a mediální výchovu ve vzdělání, didaktiku informatiky a digitálních technologií a matematická gramotnost ve vzdělávání.

Studium je ve všech programech čtyřleté a je realizováno v prezenční i kombinované formě. Studentům v prezenční formě studia je vypláceno stipendium. Ukončuje se obhajobou disertační práce, jíž předchází státní doktorská zkouška. Student – absolvent tak prokazuje připravenost k samostatné činnosti v oblasti výzkumu nebo vývoje. Absolventům studia v doktorských studijních programech se uděluje akademický titul „doktor“ (ve zkratce „Ph.D.“ uváděné za jménem).

Uchazeči mají možnost podat svoji přihlášku do 31. 5. 2020. Bližší informace najdete na webových stránkách.