Katedra hudební výchovy nabízí kurz zaměřený na práci s hlasem

Foto: Alžběta Gregorová
Úterý 23. duben 2024, 10:05 – Text: Oddělení komunikace PdF UP

Katedra hudební výchovy PdF UP srdečně zve na pěvecko-terapeutický kurz Školy odhalení hlasu, který proběhne 29. dubna 2024. Využijte příležitosti setkat se s významným nizozemským lektorem!

Kurz Školy odhalení hlasu, vedený Christiaanem Boelem, je zaměřen na praktickou aplikaci konkrétních hlasových cvičení a přináší intenzivní vhled do psychoterapeutických možností práce s hlasem. „Je mi velkou ctí, že se nám podařilo získat pro náš olomoucký kurz tohoto holandského lektora, neboť má hluboký vhled do problematiky a patří ve svém oboru k nejlepším,“ doplnila organizátorka kurzu Blanka Hrubá z katedry hudební výchovy PdF UP.

Škola odhalení hlasu byla vytvořena světoznámou švédskou sopranistkou Valborg Werbeck-Svärdström (1879–1972). Vychází z poznání, že hlas není nutné školit. Je potřeba ho pouze „osvobodit“ od různých překážek a odhalit tak jeho pravou povahu, neboť e ve své přirozenosti už dokonalý a jeho podstata se nenachází v hmotném světě.

Bližší informace naleznete v přiloženém plakátu.

Christiaan Boele je zpěvák, pěvecký pedagog, sbormistr a lektor Školy odhalení hlasu, jejíž kurzy vede ve Finsku, Německu, Nizozemí, Maďarsku, Spojených státech, Kanadě, Thajsku a na Tchaj-wanu.