Komiks studenta pedagogické fakulty přibližuje moderní dějiny Kroměřížska

Foto: Muzeum Kroměřížska
Středa 15. listopad 2023, 10:50 – Text: Oddělení komunikace PdF UP

Výtvarník a student učitelství výtvarné výchovy Han Jiangxue navázal spolupráci s Muzeem Kroměřížska, pro které připravil edukační komiks mapující život jednoho z kroměřížských rodáků, Františka Färbera. Hanovy kresby mohli návštěvníci muzea zhlédnout i na nedávno proběhlé výstavě.

Do tvorby komiksu se na základě memoranda o spolupráci zapojila i Pedagogická fakulta UP. Její student Han Jiangxue se na komiksu podílel tvorbou autorských kreseb, které vznikaly v úzkém kontaktu se zaměstnanci muzea.

„Hanovi jsme představili příběh pana Färbera, dali jsme mu k dispozici dobové rodinné fotografie, portréty členů rodiny Färberových i další prameny. Han pravidelně chodil na schůzky do muzea, kde nám průběžně ukazoval kresby ke komiksu. Tvořil v různých formátech, do výsledné malé komiksové podoby obrázky uzpůsobil muzejní grafik,“ přiblížila vzájemnou spolupráci ředitelka Muzea Kroměřížska Martina Miláčková.

Komiks Touha žít. (Ne)obyčejný příběh Františka Färbera z Kroměříže představuje dějiny 20. století skrze konkrétní lidské osudy. Je určen žákům základních a středních škol, kteří do muzea přijdou na stálý edukační program zaměřující se na židovskou komunitu v Kroměříži. Běžní návštěvníci měli možnost si komiks prohlédnout v rámci stejnojmenné výstavy, na níž byla kromě originálů Hanových kreseb vystavena i celá řada exponátů z muzejních sbírek.

Více informací včetně komiksu v digitální podobě naleznete v článku na našem portále U21.