Pedagogická fakulta má stovky nových bakalářů i magistrů

Pedagogická fakulta ve víru promočních aktů
Fotogalerie: Milada Hronová
neděle 1. červenec 2018, 8:30 – Text: Milada Hronová

Pedagogická fakulta žije promocemi. V uplynulém týdnu složilo v tamní aule promoční slib a převzalo vysokoškolský diplom více než tři sta bakalářů a zhruba stejný počet magistrů.

Se společným cílem završit úspěšně ukončené studium se v uplynulém týdnu shromažďovali v aule pedagogické fakulty její noví bakaláři a magistři. Všichni stvrdili akademický absolventský slib přiložením pravé ruky na insignii fakulty. Společně s absolventy prožívali slavnostní chvíle v prostorách fakulty i jejich rodiny, přátelé a pedagogové.   

„Jednou bych ráda pracovala v pedagogicko-psychologické poradně nebo v nějakém jiném poradenském centru. Ještě mne ale čeká navazující magisterské studium speciální pedagogiky,“ řekla Jana Pospíšilová z Otrokovic, absolventka bakalářského studia oboru Speciální pedagogika pro druhý stupeň a hudební výchova. Státní závěrečná zkouška byla podle ní hodně náročná a je ráda, že ji má za sebou. Hned po letním odpočinku se však na fakultu vrátí. „Na své spolužáky z bakalářského studia však už budu jen vzpomínat. Hudebku se speciální pedagogikou nás teď studovalo pět. Byli jsme výborná parta a věřím, že naše kamarádství vydrží hodně dlouho. Všichni ostatní se však už vydávají jinou cestou než já,“ dodala.

Také Petru Součkovou stála státní závěrečná zkouška hodně sil. „Byl to boj.  Jsem šťastná, že s dobrým koncem. Určitě si často vzpomenu na proděkana Vojtecha Regece i například na Pavla Svobodu. Oba jsou výborní pedagogové a vždycky se nám snažili pomoci,“ řekla. Také ona po absolutoriu bakalářského studia speciální pedagogiky předškolního věku bude v září pokračovat v navazujícím studiu. „Bakalářské studium jsem absolvovala v kombinované formě. Stejně tak mám v plánu absolvovat i magisterské studium. Učím v mateřské škole a prezenční studium si už nemůžu dovolit,“ doplnila. V dnešní době inkluze považuje za důležité, aby se vzdělávala ve speciální pedagogice. „V každé mateřské škole se totiž najde dítě, které má nějaký specifický problém, přestože není zařazené do speciální školy,“ dodala absolventka pedagogické fakulty z Opavy.