Mezinárodní návštěva na katedře biologie

Úterý 8. říjen 2019, 16:15 – Text: Mgr. Markéta Nyklová-Ondrová, Ph.D., Foto: Ondřej Moučka

Na začátku zimního semestru nového akademického roku (29. září až 4. října 2019) měla katedra biologie PdF možnost přivítat dva zahraniční hosty: prof. Piotra Tryjanowského (člena Zoologického institutu, Uniwersytet Przyrodniczy v Poznani) a prof. Tima Sparkse (vědeckého pracovníka na Department of Zoology, University of Cambridge, hostujícího profesora na The University of Liverpool a Uniwersytet Przyrodniczy v Poznani). Návštěva se uskutečnila v rámci projektu „Podpora a rozvoj internacionalizace pracovišť PdF UP v roce 2019“.

Během pracovní návštěvy se podařilo dojednat a uzavřít bilaterální smlouvu mezi Pedagogickou fakultou PdF UP a Uniwersytetem Przyrodniczym v Poznani v rámci programu Erasmus+, která nově umožní mobility studentů, akademických i neakademických pracovníků mezi oběma institucemi. Během návštěvy dále připravil Prof. Sparks dva semináře pro studenty 3. ročníku bakalářského studia oborů Přírodopis se zaměřením na vzdělávání a Environmentální výchova se zaměřením na vzdělávání. V rámci seminářů prof. Sparks na základě svých dlouholetých zkušeností se statistickým zpracováním dat a z práce editora vědeckých časopisů přírodovědného zaměření provedl studenty početnými nástrahami při zpracování bakalářské práce. Zaměřil se především na problematiku vyhodnocení a statistického zpracování dat a dále jejich optimální grafickou prezentaci v rámci zpracování kvalifikačních prací, přičemž s vtipem jemu vlastním provedl studenty touto problematikou jako velkým a zábavným „dobrodružstvím“.

Výsledkem návštěvy je navázání spolupráce, díky které se budou moci studenti Katedry biologie s oběma hosty v budoucnosti setkávat ve výuce vybraných předmětů.