Pozvánka na mezinárodní konferenci studentů DSP v oblasti společenských věd

Foto: Alžběta Gregorová
Úterý 11. červenec 2023, 9:50 – Text: Oddělení komunikace PdF UP

Katedra společenských věd Pedagogické fakulty UP zve na XII. ročník mezinárodní vědecké konference studentů doktorských studijních programů v oblasti společenských věd na téma Začátek druhého století s výchovou k občanství – témata, výzvy, vize. Konference proběhne 6. září 2023 v prostoru hlavní budovy PdF UP na Žižkově náměstí.

Konference je určena především studentkám a studentům doktorských studijních programů humanitního zaměření, ale i mladým a začínajícím vědeckým pracovnicím a pracovníkům.

Na základě jednotlivých přihlášek jsou vytvořeny tematické sekce, v nichž přednesou účastnice a účastníci konference své příspěvky. Po každém vystoupení bude následovat prostor pro odborné dotazy.

V letošním roce poprvé zavádíme sekci pro aktivní účastníky, kteří se chtějí konference zúčastnit on-line. Vycházíme tak vstříc četným žádostem o umožnění této formy konference. Tato sekce bude společná pro všechny účastníky, kteří se účastní on-line (testovací režim).

Příspěvky zaslané v písemné formě po skončení konference následně projdou anonymním recenzním řízením a budou-li kladně posouzeny, budou publikovány v elektronickém sborníku příspěvků.

Autorům nejlepších příspěvků v každé kategorii bude nabídnuta možnost publikování jejich textů v recenzovaném časopise Civilia, který je zařazen do seznamu recenzovaných časopisů Rady vlády pro vědu, výzkum a inovace a v databázi ERIH a EBSCO. O doporučení k publikování v časopise rozhoduje vědecký výbor konference a recenzent textu.

Více informací naleznete v pozvánce níže.