Ještě do 15. března 2021 se mohou podávat přihlášky ke studiu němčiny na PdF

Foto: Ondřej Moučka
Středa 24. únor 2021, 19:51 – Text: Ondřej Moučka, Ivona Dömischová

Podávání přihlášek ke studiu na pedagogické fakultě pro akademický rok 2021/2022 pomalu vrcholí, pro ty z vás, kteří se zajímají o jazyky, nabízí ústav cizích jazyků mj. studium němčiny. Ústav cizích jazyků zajišťuje komplexní, moderní a prakticky zaměřenou výuku pro budoucí učitele anglického a německého jazyka na základních školách. Jazykové vzdělání, které poskytuje, je zaměřeno nejen na osvojování znalostí, ale především na budování efektivních komunikačních a didaktických kompetencí v cizím jazyce. Příprava budoucích učitelů se řídí následujícími principy: komunikativně zaměřená výuka propojující teorii s praxí, se zapojením rodilých mluvčí a zohledňováním individuálních potřeb jednotlivých studentů. Jedním z důležitých aspektů je také široká nabídka studijních pobytů v německy mluvících zemích. Propojení s praxí je například uplatňováno při tzv. kulatých stolech, na kterých se studenti setkávají s učiteli německého jazyka působících na základních školách v celé ČR. Studenti se mohou aktivně zapojit do realizace letních kempů pro mládež, kde mohou rozvíjet svoje pedagogické kompetence.

Přihlásit se můžete do bakalářského studijního programu německý jazyk se zaměřením na vzdělávání, a následně pokračovat navazujícím magisterským studiem učitelství německého jazyka pro základní školy. Oba programy jsou nabízeny jak v prezenční, tak kombinované formě. Navíc si můžete zvolit, zda budete němčinu studovat jako svůj hlavní studijní program (maior), či vedlejší studijní program (minor), můžete si dokonce podat přihlášku do jednoho samostatného programu (completus). Ten se na rozdíl od variant maior a minor, které směřují k přípravě budoucích učitelů německého jazyka pro 2. stupeň ZŠ, zaměřuje nejen na vzdělávání učitelů německého jazyka na ZŠ, ale také na vzdělávání budoucích lektorů jazykových škol nebo učitelů němčiny ve firemní praxi. Ostatně polovina států sousedících s ČR je německy mluvících a našim největším obchodním partnerem je právě Německo.

Studium němčiny na ústavu cizích jazyků vám tak otevře dveře nejen k možnosti získat cenné zkušenosti z řady evropských univerzit, ale celkově obohatí vaše možnosti uplatnění. Dveře ústavu cizích jazyků jsou vám otevřeny již nyní (přihlášku si můžete podat zde) a kolektiv vyučujících se těší na své budoucí studenty a studentky.

„Pokud stále váháte, kam jít studovat jazyky, podejte si přihlášku k nám! Studovat budete v příjemném kolektivu pedagogů a studentů! Těšíme se na Vás!“ zve uchazeče a uchazečky ke studiu ředitelka ústavu cizích jazyků PhDr. Ivona Dömischová, Ph.D.

Zpět