Rozbalte si originální dárek! Nový hudební klip našich absolventů vykouzlí tu pravou vánoční atmosféru

Foto: Kateřina Holbová
Čtvrtek 21. prosinec 2023, 11:00 – Text: Oddělení komunikace PdF UP

Originální vánoční dárek pro všechny studující i zaměstnance Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci si připravili muzikanti z olomoucké hudební formace Loco Poco. Připravili cover známého hitu Snowman (originál proslavil zpěvačku a hudebnici Siu) a v adventních dnech natočili hudební klip v produkci Nakamero films s. r. o. Klip je nyní dostupný jak na YouTube kanálu fakulty, tak na sociálních médiích.

Díky hudebnímu dárku získává sváteční atmosféra na olomoucké pedagogické fakultě další rozměr. Jádro Loco Poco je totiž tvořeno absolventy fakulty: Kamila Spíchalová a Karel Páral na PdF UP vystudovali učitelství hudební výchovy a německého jazyka a v praxi se také učitelství po celý svůj profesní život věnují. Zpěvačka Kamila Spíchalová — jež je se svým nezaměnitelným altem tváří skupiny — je učitelkou hudební výchovy a německého jazyka na Základní škole Olomouc, tř. Spojenců, multiinstrumentalista Karel Páral pedagogicky působí jako odborný asistent a nyní i jako zástupce vedoucího katedry na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty UP.

A jak vlastně nápad na vánoční píseň pro fakultu vznikl? „Přemýšleli jsme, jak členům a členkám naší akademické obce ozvláštnit letošní Vánoce a rozhodli jsme se je obdarovat originálním způsobem — vánoční písní. Loco Poco už byla jasná volba — zviditelňují totiž kreativitu našich absolventů a ukazují, že učitelé oplývají skutečně mnoha různými talenty. Jsme na ně moc hrdí!“ vysvětluje proděkanka pro komunikaci a vnější vztahy PdF UP Petra Šobáňová, jež byla hybatelkou nápadu. A doplňuje: „Jsem moc ráda, že se podařilo natočit i hudební klip, který připravili naši studující David Bartoš a Kateřina Holbová. Video natáčeli a stříhali v závěru letošního krátkého Adventu a jsme rádi, že se vše stihlo připravit do Štědrého dne.“

„Vánoční svátky jsou obdobím radosti, obdarování a spojení. Pro naši kapelu byl nápad natočit písničku pro pedagogickou fakultu možností, jak se znovu propojit nejen s naší alma mater, ale i mezi sebou navzájem. Je totiž stále méně času a příležitostí na to společně hrát a pravidelně se scházet. Myšlenka vytvořit společně něco nového právě o Vánocích se mi moc líbila a jsem za tuto příležitost vděčná. Snad se lidem na naší fakultě bude náš hudební dárek líbit,“ dodává za celou kapelu Kamila Spíchalová.

Milé kolegyně a kolegové, ať Vás náš vánoční dárek potěší! Přejeme Vám všem i Vašim rodinám pokoj, zdraví a mnoho světla a radosti! Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2024!

Hudba:
Snowman (Sia Cover) Live session
Hudba: Sia (Cover písně Snowman)
Zpěv: Kamila Spíchalová
Kytara: Karel Páral
Baskytara: Radim Pudl
Bicí: Broněk Bičan
Klávesy: Petr Titz
Zvuk: Petr Hochvald

Video:
Kamera, střih: David Bartoš
Kamera, světla, bts: Kateřina Holbová
Produkce: Nakamero films s. r. o.