Studovna AJ

Na ÚCJ je studentům k dispozici studovna (Self-Access Centre/SAC). Je k dispozici zejména studentům sekce anglického jazyka a literatury, ale knihy si mohou zapůjčit i ostatní členové akademické obce UP, kteří se prokáží platnou identifikační kartou. Studovna disponuje poměrně obsáhlým knižním fondem z oblasti didaktiky anglického jazyka, lingvistiky, beletrie, literatury pro děti a mládež, reálií anglicky mluvících zemí, ale i několika málo knihami z různých jiných oborů, např. umění či životního prostředí. K dispozici jsou i jazykové učebnice a také slovníky, které jsou však umístěny pouze v příruční knihovně, a nepůjčují se tudíž domů. Taktéž s některými knihami, zejména vyšší hodnoty, mohou zájemci pracovat pouze v prostorách knihovny. Naprostá většina knih je v angličtině.

Zájemcům je vystaven čtenářský průkaz Studovny AJ. Kromě výpůjček ve Studovně AJ si mohou držitelé průkazu prodlužovat výpůjčky a rezervovat knihy prostřednictvím online katalogu na http://lib.dovu.upol.cz/index.php.

Otvírací hodiny pro zimní semestr 2023-2024 zde.

Kontakt: sac@upol.cz