Aktuality

Podávání přihlášek ke studiu techniky a informatiky spuštěno!

Přinášíme zcela nově koncipované studijní programy zaměřené na učitelství techniky (dříve technická výchova, dnes užíváno i označení polytechnické vzdělávání) a informatiky, které Vás nově připraví na to, abyste v budoucnu uměli realizovat výuku zábavnou a hravou formou. 

Klikni zde a zvol si např. kombinaci "Technika a praktické činnosti se zaměřením na vzdělávání" a "Informační technologie se zaměřením na vzdělávání".

A je úplně jedno, že jsi holka nebo jsi nyní studovala obchodku či zdravku. Vše tě od základu naučíme! S námi se v budoucnu UPlatníš! Pokud máš kámoše či kámošku ve třídě, tak mu o nás řekni, můžete studovat společně. ;-) 

Vychází publikace Počítačové hry a jejich místo v životě člověka

Bezmála 5 let se akademický pracovník Katedry technické a informační výchovy Jaromír Basler věnuje problematice počítačových her v životě člověka, a právě v těchto dnech vychází jeho ucelená publikace „Počítačové hry a jejich místo v životě člověka“, na níž se podílel i kolega Michal Mrázek. Odborná publikace mapuje aktuální stav poznání v této oblasti a shrnuje výsledky výzkumné studie v průběhu let 2016 a 2018. Struktura publikace je konstituována tak, aby čtenáři poskytla ucelený vhled do problematiky počítačových her se zaměřením zejména na pozitivní a negativní působení počítačových her na člověka. Mimo jiné publikace upozorňuje na problematiku závislosti na počítačových hrách a rizika agresivního chování v souvislosti s hraním počítačových her.

V případě zájmu je monografie dostupná v tištěné i elektronické podobě na e-shopu Vydavatelství Univerzity Palackého a brzy také na Google Books a Flexibooks.

TechnoChallenge

Katedra technické a informační výchovy vyhlašuje již 5. ročník technické soutěže pro žáky základních škol - TechnoChallenge. Do soutěže se mohou hlásit žáci 6. – 9. tříd z celé České republiky. Zveme tímto všechny žáky, kteří našli zalíbení v technických a tvůrčích dovednostech, k účasti v této jedinečné soutěži. Máte neotřelé, originální a inspirativní nápady? Rádi něco tvoříte a vytváříte z různých materiálů? Nebojíte se vzít do rukou různé nástroje či nářadí a trochu se u práce i umazat? Naše soutěž je tu právě pro Vás. Přihlaste se a ukažte své umění světu.

Více informací o soutěži naleznete zde

Podporujeme polytechnické vzdělávání. Těšíme se na vaši účast!

Jsme jiní, jsme lepší! Tolik praxe zažiješ jen u nás!

Studium má připravit na život, a ne být jen o biflování teorie. Ta je také důležitá, ale bez praxe je odtržená od reality. Co se u nás naučíš, ihned můžeš prakticky vyzkoušet. A nudit se nebudeš, to ti garantujeme. Užiješ si spoustu zábavy! Studují u nás studenti z celé republiky a moc dobře ví proč. Přijet do Olomouce se vyplatí, jelikož studuješ jen jednou v životě. 

Přijď na den otevřených dveří a uvidíš, že k nám podáš přihlášku! Anebo ji podej rovnou zde. Na nic nečekej!  

Televizní reportáž ke shlédnutí zde

Konference Trendy ve vzdělávání 2019

Termín konání: 15. 5. - 17. 5. 2019

Místo konání: Wellness hotel Diana, Termální lázně Velké Losiny

Zaměření konference:

  • Učitel jako iniciátor změn ve vzdělávání a reflexe inovačního úsilí.
  • Změny vyvolané vnějšími činiteli a jejich důsledky ve vazbě na výkon profese učitele.
  • Digitalizace ekonomiky a společnosti jako výzva k proměnám vzdělávání.
  • Inovace ve vzdělávání napříč obory - podněty pro pedagogickou teorii i praxí.

Více informací ke stažení zde CZ

Bližší informace a pokyny (šablona příspěvku apod.) zde

Revize RVP - jak se bude vyučovat technika na ZŠ od roku 2020?

Možná jste slyšeli, že vzdělávání v České republice čekají od roku 2020 velké změny. Probíhají tzv. Revize rámcových vzdělávacích programů, které upravují to, čemu se na školách učí. Naše katedra, jako lídr v přípravě učitelů techniky (dříve technická výchova, dnes užíváno i označení polytechnické vzdělávání), se aktivně podílí na změně pojetí technického vzdělávání v celé ČR a zpracovala tzv. podkladovou studii, která je výchozím dokumentem pro veřejnou diskusi. 
Studii vč. posudků naleznete zde