Aktuality

Podávání přihlášek ke studiu techniky a informatiky spuštěno!

Už nemusíš do Brna nebo Ostravy! Techniku a informatiku tě naučíme i v Olomouci a navíc tě díky společensko-vědnímu základu naučíme přemýšlet! Můžeš získat i oprávnění vyučovat na školách. 
Naše studium se skládá ze tří oblastí: techniky + informatiky + společensko-vědního základu. 

Klikni zde a zvol si např. kombinaci "Technika a praktické činnosti se zaměřením na vzdělávání" a "Informační technologie se zaměřením na vzdělávání".

A je úplně jedno, že jsi holka nebo jsi nyní studovala obchodku či zdravku. Vše tě od základu naučíme!
S námi se v budoucnu UPlatníš!
Pokud máš kámoše či kámošku ve třídě, tak mu o nás řekni, můžete studovat společně. ;-) 

Harmonogram přípravy SZZ a obhajob KP v termínu leden - únor 2019

Harmonogram přípravy Státních závěrečných zkoušek a obhajob kvalifikačních prací v termínu leden – únor 2019 ke stažení zde

Studuj VŠ! Den otevřených dveří

Vem holku, kluka, kámoše ze školy, bráchu, ségru, distanční babičku, psa, kočku, křečka, celou třídu nebo rovnou školu, prostě svůj gang a přijďte! Kdy? V pátek, 7. 12. 2018  v 9:00 - 14:00

Přeci nechceš chodit na 6 ráno do práce. To můžeš kdykoliv. Jen teď ale můžeš v Olomouci začít studovat na vejšce programy: "technika" a "informatika" se zaměřením na vzdělávání. Můžeš se stát učitelem, ale taky nemusíš. Naučíme tě vytvářet weby, programovat roboty, a taky vzít kladívko a pilu do ruky! 

Čeká tě zajímavý doprovodný program - tak např. zájemci o obor "technika" dostanou zamilovanou klíčenku a svému miláčkovi na ni vlastnoručně vygravírují jeho jméno. Ukázky klíčenek a flashdisků lze najít na našem Facebooku.

A nezapomeň o nás říct ostatním!

Jsme jiní, jsme lepší! Tolik praxe zažiješ jen u nás!

Studium má připravit na život, a ne být jen o biflování teorie. Ta je také důležitá, ale bez praxe je odtržená od reality. Co se u nás naučíš, ihned můžeš prakticky vyzkoušet. A nudit se nebudeš, to ti garantujeme. Užiješ si spoustu zábavy! Studují u nás studenti z celé republiky a moc dobře ví proč. Přijet do Olomouce se vyplatí, jelikož studuješ jen jednou v životě. 

Přijď na den otevřených dveří a uvidíš, že k nám podáš přihlášku! Anebo ji podej rovnou zde. Na nic nečekej!  

Televizní reportáž ke shlédnutí zde

Konference Trendy ve vzdělávání 2019

Termín konání: 15. 5. - 17. 5. 2019

Místo konání: Wellness hotel Diana, Termální lázně Velké Losiny

Zaměření konference:

  • Učitel jako iniciátor změn ve vzdělávání a reflexe inovačního úsilí.
  • Změny vyvolané vnějšími činiteli a jejich důsledky ve vazbě na výkon profese učitele.
  • Digitalizace ekonomiky a společnosti jako výzva k proměnám vzdělávání.
  • Inovace ve vzdělávání napříč obory - podněty pro pedagogickou teorii i praxí.

Více informací ke stažení zde CZ

Bližší informace a pokyny (šablona příspěvku apod.) zde

PdF UP má výukový cluster pro výuku virtualizačních technologií

Na Katedře technické a informační výchovy bylo vybudováno Centrum virtualizačních a multimediálních technologií v rámci obsahové úpravy a rozšíření zaměření, bakalářského studijního programu B7507 - Informační technologie se zaměřením na vzdělávání a magisterského studijního programu N7503 - Učitelství informatiky pro 2. stupeň základních škol. Tato obsahová a koncepční úprava studijních programů, realizovaných na Katedře technické a informační výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci,  spočívala v zařazení oblasti virtualizačních technologií a moderních digitálních výukových prostředků s přesahem do praktické aplikace v prostředí školských zařízení.