Aktuality

Podávání přihlášek ke studiu techniky a informatiky spuštěno!

Už nemusíš do Brna nebo Ostravy! Techniku a informatiku tě naučíme i v Olomouci a navíc tě díky společensko-vědnímu základu naučíme přemýšlet! Můžeš získat i oprávnění vyučovat na školách. 
Naše studium se skládá ze tří oblastí: techniky + informatiky + společensko-vědního základu. 

Klikni zde a zvol si např. kombinaci "Technika a praktické činnosti se zaměřením na vzdělávání" a "Informační technologie se zaměřením na vzdělávání".

A je úplně jedno, že jsi holka nebo jsi nyní studovala obchodku či zdravku. Vše tě od základu naučíme!
S námi se v budoucnu UPlatníš!
Pokud máš kámoše či kámošku ve třídě, tak mu o nás řekni, můžete studovat společně. ;-) 

Harmonogram přípravy SZZ a obhajob KP v termínu leden - únor 2019

Harmonogram přípravy Státních závěrečných zkoušek a obhajob kvalifikačních prací v termínu leden – únor 2019 ke stažení zde

Oznámení pro studenty

Mgr. Luděk Kvapil, Ph.D. má volnou kapacitu pro DP magisterských oborů a DP navazujících magisterských oborů. Upřednostněny jsou obory: I. stupeň ZŠ, učitelství technické a informační výchovy

Studuj VŠ! Den otevřených dveří

Vem holku, kluka, kámoše ze školy, bráchu, ségru, distanční babičku, psa, kočku, křečka, celou třídu nebo rovnou školu, prostě svůj gang a přijďte! Kdy? 19. 1. 2019  v 9:00 - 14:00

Přeci nechceš chodit na 6 ráno do práce. To můžeš kdykoliv. Jen teď ale můžeš v Olomouci začít studovat na vejšce programy: "technika" a "informatika" se zaměřením na vzdělávání. Můžeš se stát učitelem, ale taky nemusíš. Naučíme tě vytvářet weby, programovat roboty, a taky vzít kladívko a pilu do ruky! 

Čeká tě zajímavý doprovodný program - tak např. zájemci o obor "technika" dostanou zamilovanou klíčenku a svému miláčkovi na ni vlastnoručně vygravírují jeho jméno. Ukázky klíčenek a flashdisků lze najít na našem Facebooku.

A nezapomeň o nás říct ostatním!

Jsme jiní, jsme lepší! Tolik praxe zažiješ jen u nás!

Studium má připravit na život, a ne být jen o biflování teorie. Ta je také důležitá, ale bez praxe je odtržená od reality. Co se u nás naučíš, ihned můžeš prakticky vyzkoušet. A nudit se nebudeš, to ti garantujeme. Užiješ si spoustu zábavy! Studují u nás studenti z celé republiky a moc dobře ví proč. Přijet do Olomouce se vyplatí, jelikož studuješ jen jednou v životě. 

Přijď na den otevřených dveří a uvidíš, že k nám podáš přihlášku! Anebo ji podej rovnou zde. Na nic nečekej!  

Televizní reportáž ke shlédnutí zde

Konference Trendy ve vzdělávání 2019

Termín konání: 15. 5. - 17. 5. 2019

Místo konání: Wellness hotel Diana, Termální lázně Velké Losiny

Zaměření konference:

  • Učitel jako iniciátor změn ve vzdělávání a reflexe inovačního úsilí.
  • Změny vyvolané vnějšími činiteli a jejich důsledky ve vazbě na výkon profese učitele.
  • Digitalizace ekonomiky a společnosti jako výzva k proměnám vzdělávání.
  • Inovace ve vzdělávání napříč obory - podněty pro pedagogickou teorii i praxí.

Více informací ke stažení zde CZ

Bližší informace a pokyny (šablona příspěvku apod.) zde

PdF UP má výukový cluster pro výuku virtualizačních technologií

Na Katedře technické a informační výchovy bylo vybudováno Centrum virtualizačních a multimediálních technologií v rámci obsahové úpravy a rozšíření zaměření, bakalářského studijního programu B7507 - Informační technologie se zaměřením na vzdělávání a magisterského studijního programu N7503 - Učitelství informatiky pro 2. stupeň základních škol. Tato obsahová a koncepční úprava studijních programů, realizovaných na Katedře technické a informační výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci,  spočívala v zařazení oblasti virtualizačních technologií a moderních digitálních výukových prostředků s přesahem do praktické aplikace v prostředí školských zařízení.