Česko-Slovenská studentská vědecká konference v didaktice informatiky 20. 6. 2024, UP Olomouc

Zveme vás na dvanáctý ročník Česko-Slovenské studentské vědecké konference v didaktice informatiky.

Česko-Slovenská studentská vědecká konference v didaktice informatiky (dále Č-S SVK DI) je příležitostí pro studenty bakalářského, magisterského, rozšiřujícího a doktorského studia prezentovat vlastní vědecké a odborné práce z oblasti vyučování informatiky. Cílem prací má být zkvalitnění vyučování informatiky, případně jiných předmětů (v mateřských, základních a středních školách) prostřednictvím použití moderních digitálních technologií.

Konference se bude konat ve čtvrtek 20. 6. 2024 (jednání v sekcích) na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Účastníci mohou přijet a ubytovat se již ve středu 19. 6. 2024.

Konference se zúčastní autoři nejlepších studentských vědeckých prací ze Slovenské republiky (SR) a České republiky (ČR). Jedná se o práce zaměřené na:

1.  návrh a ověření metodiky vyučování informatiky,
  2.  realizaci výzkumu v teorii vyučování informatiky,
  3.  využívání digitálních technologií na školách (mateřských, základních, středních, speciálních) s cílem rozvíjet   digitální kompetence dětí a žáků,
  4.  tvorbu edukačního softwaru.

Práce přihlášené do soutěže budou posuzovány odbornou komisí. Každý soutěžící svou práci představí odborné komisi prostřednictvím PPT prezentace v časovém rozsahu nejvýše 10 minut. Nejlepší práce v každé sekci budou odměněny.

Termíny – budou aktualizovány

Vyhlášení SVK DI
Registrace a přihlášení prací
Zaslání prací (prodloužení termínu)
Příjezd účastníků
Průběh SVK

Sekce

S1 Edukační software – tvorba edukačního softwaru
S2 Metodické práce – návrh a ověření metodiky vyučování informatiky
S3 Výzkumné práce – realizace výzkumu v teorii vyučování informatiky
S4 Digitální technologie na školách – rozvoj digitálních kompetencí dětí a žáků mimo předmět informatika na všech typech škol (mateřských, základních, středních, speciálních), případně v rámci mimoškolních aktivit

Předchozí ročníky

1. ročník 23. – 24. 05. 2013 Bratislava web konference
  2. ročník 22. – 23. 05. 2014 Bratislava web konference
  3. ročník 04. – 05. 06. 2015 Ostrava web konference
  4. ročník 02. – 03. 06. 2016 Ružomberok web konference
  5. ročník 02. 06. 2017 Prešov web konference
  6. ročník 08. 06. 2018 Nitra web konference
  7. ročník 19. 06. 2019 Ostrava web konference
  8. ročník 18. 06. 2020 Ostrava web konference
  9. ročník 18. 06. 2021 Bratislava web konference
  10. ročník 21. 06. 2022 Prešov web konference

Ubytování s ohledem na situaci není možné garantovat, ale obsazenost se mění každým dnem, a to i na zařízeních UPOL. Využijte prosím odkazy níže, nebo ubytovávací weby dle vlastní preference.

Koleje a menzy UPOL CZ:
skm.upol.cz/ubytovani/rezervace/
při komunikaci uveďte Č-S SVK DI 2024

Nezávislé, levné a blízké ubytování je
www.ubytovnamarie.cz/olomouc/kontakty

Záštitu nad jednáním ČS SVK DI 2024 převzali:

• děkan Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, doc. PhDr. Vojtech Regec, Ph.D.PdF UPOL
  • Česká pedagogická společnost,